Ošetření a líčení aknózní pleti | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Ošetření a líčení aknózní pleti

18. 6. 2014

Pleť je naše vizitka a pravidelná péče o ni je zkrátka základ. Čím dříve začnete, tím lépe budete v budoucnu vypadat. Základem je ranní a večerní čištění pomocí pleťových vod či gelů. Jednou za čas je vhodný jemný peeling. Pokud se ráda líčíte každý den, není třeba používat mnoho líčidel, pleť můžete jen jemně korigovat a tónovat. Každý z nás je jedinečný a je potřeba si uvědomit, co máme hezkého a podtrhnout to. Jdeme na to!

Jak postupovat při líčení aknózní pleti?

Aplikace make-upu by se měla stát pravidlem hlavně pro citlivou a problematickou pleť. Je to stavební kámen vašeho líčení! Výrobky pro tento typ pleti obsahují antibakteriální složky, které zabraňují dalšímu šíření infekce a pleti nijak neublíží. Problematická pleť pak působí klidně a pěstěně.

Jako první použijte korektor. Je tuhý a má velmi vysokou krycí schopnost. Korektor na každý pupínek aplikujte buď čistě umytýma rukama anebo použijte štětec s umělými vlákny. Rozklepejte nános do ztracena.

Pak použijte antibakteriální make-up určený na aknózní pleť. Ten musí přesně odpovídat vaší barvě pleti. Pokud jsou po aplikaci make-upu některé pupínky ještě vidět, naneste znovu korektor.

Celý obličej dokonale zapudrujte, tím zafixujete provedené korekce a budete mít pleť pěkně béžovou bez rudých akné pupínků.

Pak už nanášejte líčidla, jak jste zvyklá, ale pamatujte, že méně je více. Stačí béžový oční stín, černá řasenka, trochu bronzeru na tváře a jemný lesk na rty.


publikováno: 18. 6. 2014, v rubrice Kosmetika
Štítky: akné, krása, mládež, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+