Péče o pleť v zimě? | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Péče o pleť v zimě?

19. 1. 2024

Když teploty klesnou k bodu mrazu, je třeba mít jistotu, že i pleť dostala tu správnou „přikrývku“. Na rozdíl od letních dní, kdy hledáme co nejlehčí krémy, pro zimní období se nejlépe hodí ty s bohatou texturou a potřebnými aktivními látkami.

„Zima je pro naši pleť náročným obdobím, zejména v případě, kdy nás trápí extrémně suchá, podrážděná nebo citlivá pleť, a je také velkou výzvou pro pleť zralou. Proto je třeba myslet na to, aby krémy měly nejen patřičnou texturu, ale i obsah aktivních látek, které pleti pomohou. Nám se osvědčila kombinace kanabidiolů, mořských řas a veganského kolagenu,“ říká Denisa Jasinská, zastupující českou kosmetickou značku Essenté, která se zaměřuje na výrobu tzv. kosmeceutik (přípravků na pomezí kosmetiky a farmacie), při jejichž vývoji využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie.

Trojice aktivních látek pro pleť v zimě:

  1. Kanabidioly dokážou urychlovat regeneraci buněk, vracejí pleti ztracenou svěžest a mladistvý vzhled, a navíc mají blahodárný vliv na akné.
  2. Mořské řasy představují vysoce kvalitní zdroj bílkovin, minerálních a stopových prvků, přispívají k hydrataci pleti a zmírňují její začervenání.
  3. Veganský kolagen je osvědčeným bojovníkem proti stárnutí pleti, zlepšuje její hydrataci a pomáhá jí zachovat si žádoucí elasticitu.

Essenté Premium hydratační krém obsahuje kanabidioly (CBD), extrakty z mořské řasy, veganský kolagen, bambucké máslo, koenzym Q10, kyselinu hyaluronovou, mandlový olej, ureu a vitamín E. Krém s bohatou texturou má blahodárné účinky na pokožku: zvyšuje pevnost a pružnost pleti, napomáhá regeneraci, viditelně zlepšuje její strukturu a zmírňuje kožní problémy. Je vhodný pro extrémně suchou, podrážděnou, citlivou, ale i zralou pleť. Příjemně voní, snadno se roztírá a nezanechává na pleti mastný film. Můžete jej použít jako denní i noční krém.


publikováno: 19. 1. 2024, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť, zima

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+