Plasmaterapie, omlazující zázrak z vlastní krve | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Plasmaterapie, omlazující zázrak z vlastní krve

10. 4. 2015

Trendem dnešní estetické chirurgie jsou ambulatní miniinvazivní zákroky. I Perfect Clinic na ně sází. “Novinkou boje se zubem času je plasmaterapie. Nejde samozřejmě o zázrak, ale o maximálně efektivní omlazovací metodu, která působí na buněčné úrovni za pomoci naší vlastní krevní plazmy obohacené o krevní destičky,” vysvětluje vedoucí lékař MUDr. Roman Kufa. Tato speciálně připravená směs obsahuje o neuvěřitelných 600 % víc destiček a růstových faktorů, které stimulují kmenové buňky a donutí je k množení a produkci kolagenních vláken, jež přirozeně s věkem mizí. Pleť je mladší a rozzářenější. Další kladné působení je prokázáno i při alopecii, akné a při hojení chronických defektů či zjemnění jizev.

Stimulace buněk k tvorbě nových kolagenních vláken

„Principem plasmaterapie je biostimulace kolagenových buněk, které se nacházejí v pokožce. Vědecké výzkumy ukazují, že stárnutí pleti je způsobeno právě přirozenou ztrátou kolagenu, která je spojena se špatnou hydratací a snižující se aktivitou fibroblastů (tedy buněk produkujících kolagen). Naše vlastní plazma bohatá na krevní destičky umí tyto buňky nabudit a stimulovat je k tvorbě nových kolagenních vláken. Tím dochází k regeneraci, rozzáření a zřetelnému omlazení pleti,” vysvětluje MUDr. Petra Moravcová z kliniky plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic.

Co je plasma?

Krevní plasma je čiré medium v naší krvi, ve kterém plují všechna krevní tělíska, tedy červené a bílé krvinky a krevní destičky. Plasma sama o sobě (a krevní destičky ještě víc) obsahuje růstové faktory, což jsou látky, které jsou schopny nastartovat aktivitu buněk (odborně jsou nazývány fibroblasty) k produkci kolagenu a zároveň mají schopnost „opravit” starší buňky a donutit je k množení.

Princip zázraku jménem plasmaterapie

Metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie, nejlepších výsledků (zejména preventivních) je možné dosáhnout u skupiny ve věku 35–40 let, s drobnými povady obličeje či jemnými vráskami.

Celý proces plasmaterapie je poměrně snadný. Jediné, co je třeba, je odebrat 8 až 10 ml krve ze žíly (jako při standardním krevním odběru) a poté ji ve speciálním přístroji opatrně odstředit, aby se krevní destičky neporanily. Tato příprava plasmy, která před aplikací trvá přibližně 10 až 15 minut, zvýší koncentraci destiček a růstových faktorů až o neuvěřitelných 600%! Díky tomu se po aplikaci zvýší v daném místě množení kmenových buněk až desetinásobně, čímž se nastartují a znatelně posílí přirozené hojivé procesy v organizmu. Jinými slovy: tím, že ke kmenovým buňkám v pokožce aplikujeme růstové faktory, dokážeme je přimět stát se zralou dospělou buňkou, která je schopna produkovat kolagenní vlákna, která jsou příčinou regenerace.

Za hodinu domů

Plasmaterapie je ambulantní metoda. Žádná hospitalizace, přijdete a odejdete v ten samý den, výkon netrvá déle než jednu hodinu!

„Zákrok se provádí se na ambulantním sálku po aplikaci anestetického krému. Pokud se jedná o plasmu bez přidání kyseliny hyaluronové, aplikuje se tenkou jehlou drobnými vpichy do kůže, pokud je plasma obohacena o kyselinu hyaluronovou, použije se na aplikaci kanyla z několika málo vpichů,” popisuje průběh MUDr. Moravcová.

Po výkonu je vhodné přikládání chladivé a hydratační masky a důležitá je prevence otoků před i po výkonu. Po ošetření je vhodný šetřící režim, minimálně 2 až 3 dny nevystavovat ošetřené oblasti slunečnímu záření, extrémním teplotám či chladu a vynechat laserové a peelingové ošetření pleti. Stejně tak je dobré omezení sauny a plavání.

Kombinace s kyselinou hyaluronovou a další využití

Narozdíl od výplní na bázi kyseliny hyaluronové, které sice pleť hydratují a je možné jimi vyplnit vrásky či změnit kontury obličeje, dochází při plasmaterapii k opravdové regeneraci. Je navíc možné plasmu s kyselinou hyaluronovou kombinovat, což zaručí lepší hydrataci pleti a mohou se vyřešit i hlubší vrásky a propady v obličeji. Účinná je také v kombinaci s přípravky obsahujícími aminokyseliny (tedy stavební prvky proteinů, z nichž jsou kolagení vlákna složena). Velkým plusem metody je, že jde o materiál tělu vlastní, tudíž možné alergické reakce jsou prakticky nulové.

  • Aplikaci plasmy je vhodné opakovat zhruba po půl roce. V případě padání vlasů nebo alopecie, při hlubších vráskách, sušší pleti a při akneformních projevech po dvou až třech měsících, čímž dochází k velmi efektivnímu hojení.

www.perfectcli­nic.cz


publikováno: 10. 4. 2015, v rubrice Kosmetika
Štítky: estetické kúry, estetické zákroky, krása, nové technologie, ozdravné kúry, péče o pleť, vrásky

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+