Polovině žen nošení roušky zhoršilo pleť | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Polovině žen nošení roušky zhoršilo pleť

26. 4. 2021

Více než polovina Češek pozoruje negativní působení roušky nebo respirátoru na svoji pleť, jak vyplynulo z průzkumu, který pro společnost dm drogerie markt vypracovala agentura STEM/MARK. Nejvíce si podle něj na zhoršení pleti stěžují mladší respondentky v kategorii 25 až 29 let, a to v necelých 69 procentech případů. Na vině je pravděpodobně nejen samotné nepříznivé prostředí pod rouškou, ale i zanedbávání následného čištění pleti.

Vyrážky nebo zhoršené akné

Vlhké a teplé prostředí pod rouškou či respirátorem je rájem pro množení bakterií. S větším rizikem se tak u jejich nositelů mohou objevit vyrážky nebo zhoršit akné. Základem je tedy pravidelné a důkladné čištění pleti, a to alespoň dvakrát denně, ráno a večer. To, že Češky přitom péči o pleť zanedbávají, ukázal lednový průzkum dm drogerie markt. Řada žen se totiž v karanténě přestala líčit a používání produktů k čištění pleti tak nepovažuje nadále za nutné. Jedná se však o mýtus, který ve svém důsledku pleti zatěžované rouškami a respirátory velmi škodí.

„Doporučuji pravidelně každé ráno a večer použít například čisticí pěnu nebo i pleťové mléko, které v kombinaci s lehce navlhčenou pletí udělá mnohem větší službu než jen obyčejné mýdlo. Základem je vyčištění pleti. Následně pleť lehce namočte a pomocí pěny, gelu či mléka ji masírujte. Poté vše opláchněte teplejší, ne ovšem horkou vodou.

Ta může způsobit popraskání žilek, rozšíření pórů a podráždění. Naopak studená voda póry až příliš stáhne a pleť se tak nevyčistí dostatečně do hloubky. Pokud je pleť nalíčená, nezapomeňte obličej před touto procedurou důkladně odlíčit,“ radí kosmetička a vizážistka Kateřina Hrabalová.

„Obličej následně osušte a dočistěte tonikem, pleťovou vodou, tonizační vodou. Můžete nanést na tampon a pokožku s ním jemně stírat. Až je tamponek čistý, pleť doporučuji namazat sérem a následně pleťovým krémem. Dobré je pamatovat na to, že micelární voda nenahrazuje tonikum či pleťovou vodu a měla by být po použití vždy omyta vodou,“ dodává odbornice na péči o pleť.

Po nošení roušky je také mimořádně důležité dopřát pleti kvalitní a bohatou hydrataci. Nezapomínejte tedy na pravidelné osvěžení pleti kvalitním hydratačním krémem a dvakrát do měsíce si udělejte poctivý pleťový peeling.

Zajímavost: Ačkoliv nošení respirátorů a roušek pleti obličeje příliš nesvědčí, 1,6 % žen uvedlo, že se jim pleť po dobu nošení ochrany dýchacích cest naopak zlepšila. Ve věkové skupině mezi 25 a 29 lety se jednalo dokonce o 6,3 procent.

  • Produkty pro komplexní péči o pleť jsou k dostání v prodejnách dm drogerie nebo na online shopu www.dm.cz.

publikováno: 26. 4. 2021, v rubrice Kosmetika
Štítky: drogerie, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+