Připravte svou pleť na léto | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Připravte svou pleť na léto

21. 5. 2014

Než vystavíte pokožku paprskům ostrého letního sluníčka, připravte se na náročné roční období se speciálními přístroji. Nová řada Elle by Beurer kosmetických pomocníků umožňuje jednoduchou a rychlou procedurou s vynikajícím účinkem. Máme pro vás několik rad, než vyrazíte na pláž.

Regenerace po chladných měsících a příprava na léto

Pleť je po zimě unavená a vypadá přinejmenším nezdravě. Prvním krokem může být kvalitní peeling, který zbaví pokožku přebytečných a odumřelých šupinek kůže a projasní ji. Peeling je vhodné používat 1× týdně. S pomocí speciálního kartáčku bude čištění pokožky mnohem snazší a především příjemné. Peeling můžete jemně vmasírovat a zároveň se nechat hýčkat jeho jemným hlazením.

Odstranění pleťových „nedokonalostí“

Akné, snad noční můra každé ženy. Puberta skončila, ale kvůli stresu a pracovní vytíženosti nemáte dostatek času pro kvalitní spánek. To vše se odráží i na pleti. Určitě znáte věty: „Jsi nějaká propadlá“. Pleť je prvotním vodítkem k odpovědi, zda jste fit. A právě stres, nedostatek spánku a nepravidelné stravování se projeví vráskami či akné. Zbavte se jej pomocí „kouzelné“ tužky FCE75, kterou pro vás také připravila firma Beurer ve spolupráci se značkou Elle.

Vnitřní příprava

Klasikou zůstává konzumace beta-karotenu několik týdnů či měsíců před začátkem opalování. Má podporovat zhnědnutí kůže a větší trvanlivost opálení. Klasikou je ale i dostatek tekutin, to pleti v létě prospěje mnohem více než potravinové doplňky. Přírodní beta-karoten, který doporučí snad každý lékař, naleznete především v mrkvi, meruňkách či jahodách. Dobré je také přidávat malé množství oleje do většiny zeleninových pokrmů.

Kvalitní opalovací krémy

Většina opalovacích krémů by se měla aplikovat 20–30 minut před vystavením pleti slunečnímu záření, což doporučují i kosmetičtí odborníci. A který UV filtr je pro naší pleť nejvhodnější? Odborníci se v poslední době přiklánějí k verzi, že jsou to krémy s nižším UV filtrem. Tvrdí, že jakmile budete používat opalovací krémy s vysokým UV filtrem, můžete tím pokožku podráždit.

Solárium

I přesto, že mnoho odborníků a lékařů nedoporučuje pravidelné návštěvy solárií, 2–3 návštěvy před plánovanou dovolenou pleti prospějí. Klimatické podmínky u nás jsou jiné než například na chorvatské pláži. S tím souvisí také jiné sluneční paprsky, na které nejsou ženy v Čechách zvyklé. Stačí pár návštěv během jara, aby se pleť mírně zabarvila a připravila na lepší vstřebávání slunečního záření. Nutno dodat, že solárium a sluneční paprsky není ale radno kombinovat!

Tyto a další pomůcky jsou k dostání v prodejnách Electroworld

www.beurer.cz


publikováno: 21. 5. 2014, v rubrice Kosmetika
Štítky: akné, krása, péče o pleť, prevence

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+