Promašťovadla a bariérové krémy pomáhají ekzematické pokožce ke zdraví | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Promašťovadla a bariérové krémy pomáhají ekzematické pokožce ke zdraví

13. 3. 2015
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Bepanthen Sensiderm krém je možné používat dlouhodobě.

Výherci: Hana Rostam, Petr Nový, Jana Smetanová

Při vzniku ekzému dochází k poruše přirozené ochranné kožní bariéry a kůže pak nadměrně ztrácí vodu a mohou do ní pronikat ve zvýšené míře bakterie, viry a alergeny. Může vzniknout tzv. bludný kruh, kdy suchá kůže svědí, člověk ji pak škrábe, čímž ještě víc porušuje kožní povrch a dochází ke zvýšenému průniku infekce a alergenů do kůže. U akutního postižení, kdy ekzémy mokvají, je nutné se poradit s lékařem, který zvolí vhodnou léčbu. V udržovací fázi se ekzém potírá emoliencii (promašťovadla) a bariérovými krémy. Zvláčňují, hydratují, změkčují a promašťují kůži, zmírňují suchost, zarudnutí a svědění kůže a napomáhají k obnově přirozené kožní bariéry.

Přirozeně obnovuje kožní povrch

V péči o pokožku s projevy ekzému je účinný Bepanthen Sensiderm krém, který ulevuje od svědění a zarudnutí pokožky. Jedná se o lehký krém přímo určený ke stabilizaci a obnově ochranné kožní bariéry. Po jeho nanesení je podrážděná pokožka hydratována a regenerována. Krém obsahuje LLT ceramidy lipidy s pokožce blízkou strukturou, 3,5% dexpanthenol, přirozené pečující lipidy a glycerin. Je vhodný pro celou rodinu i nejmenší děti, těhotné a kojící ženy. Navíc jej lze používat dlouhodobě. Bepanthen Sensiderm krém je zdravotnický prostředek, který lze zakoupit v lékárně.

Hned při prvních příznacích

Bepanthen Sensiderm krém je nejvhodnější aplikovat již při prvních projevech začínajícího ekzému, kdy se kůže šupí a začíná svědit. Nanáší se v tenké vrstvě na zarudlá a svědivá místa na kůži, přičemž je možné jej používat dle potřeby i několikrát denně.

Pro každodenní běžnou péči o suchou pokožku

Krém lze používat i při podráždění pokožky jiného charakteru, když je zarudlá, svědí a je suchá (např. vlivem alergické reakce). Pro každodenní běžnou péči o suchou pokožku se sklonem k vysoušení a k ekzematickým projevům lze pravidelně používat kosmetický přípravek Bepanthen Care Mast, který pokožku promašťuje a regeneruje.

Pro udržení zdravé pokožky

  1. Sledujte nejčastější příčinu svědění a eliminujte ji (jídlo, stres, prašnost prostředí, alergeny). Někdy je nutné sledovat příčinu dlouhodobě, proto si veďte záznamy.
  2. Ke každodenní běžné péči o pokožku se sklonem k vysoušení a k ekzematickým projevům používejte promašťovací přípravky (např. kosmetický přípravek Bepanthen Care Mast). Zejména v zimě pečujte o pokožku vyživujícími krémy.
  3. Kombinujte rychlé sprchování speciálními mycími prostředky s vanovou s olejovou koupelí (2–až 3× v týdnu). Mycí postupy během dne nestřídejte. Ke koupeli lze použít také oves, otruby… Po zklidnění projevů ekzému používejte jemná mýdla a sprchové gely.
  4. Na obličej používejte pouze jemnou čisticí kosmetiku, ideálně pro citlivou pleť.
  5. Vyvarujte se nošení oblečení, které je drsné, na pokožce škrábe, je vám nepříjemné nebo způsobuje svědění. Dejte přednost bavlněnému prádlu, vyřaďte ze šatníku vlnu a všechny materiály s hrubými vlákny. Oblečení by mělo dýchat a nemělo by být příliš těsné.
  6. Projevy může zhoršit třeba nemoc, léky, očkování, sportovní aktivity (bazén, fitness) i některé běžné domácí práce a koníčky (úklid, pletení, vaření). Také počasí ovlivňuje stav pokožky sychravé a chladnější počasí může projevy zhoršovat.
  7. Při práci s čisticími prostředky (prostředky na úklid či mytí nádobí) noste rukavice.

www.bepanthen.cz

Soutěžní otázka

Je možné používat Bepanthen Sensiderm krém dlouhodobě?

Tři výherci, kteří do 24. 3. 2015 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou Bepanthen Sensiderm krém, Bepanthen Care Mast a Bepanthen Oční kapky. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením bepanthen.


publikováno: 13. 3. 2015, v rubrice Kosmetika
Štítky: alergie, ekzém, léčba, lékárna, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+