Retinol přináší v anti-age péči viditelné výsledky | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Retinol přináší v anti-age péči viditelné výsledky

31. 10. 2022

Pokud na své pleti registrujete první známky stárnutí a začala jste hledat v kosmetických produktech účinný elixír mládí, nepochybně jste narazila na látku jménem Retinol. Tento derivát vitaminu A, který se také přirozeně vyskytuje v pokožce, se stal jednou z nejpopulárnějších složek anti-age péče.

Jak Retinol funguje?

Během procesu stárnutí se zpomaluje obnova kožních buněk a produkce kolagenu v pokožce. Retinol působí tak, že stimuluje obnovu buněk na povrchu pokožky a zrychluje produkci kolagenu, čímž bojuje proti jemným linkám, unavené pleti, vráskám a pigmentovým skvrnám. Čistý retinol má 5× vyšší účinnost na zjemnění jemných linek než jiné běžné deriváty vitaminu A (např. Pro-Retinol)

V jakém věku začít používat Retinol?

Většina dermatologů doporučuje zařadit Retinol do péče o pleť kolem věku 20 let, kdy začíná klesat produkce kolagenových vláken. Včasné používání produktů s Retinolem může pomoci v boji proti jemným linkám a vráskám ještě, než se projeví. A pokud už na své pleti pozorujete první známky stárnutí, které již nezvládá váš obvyklý hydratační krém, s používáním krémů s Retinolem neváhejte!

Začněte s Retinolem postupně!

Pokud s používáním Retinolu teprve začínáte, je důležité zavádět jej do skincare rutiny postupně, aby si vaše pleť pomalu zvykla. V prvních 3 týdnech doporučujeme používat denní a/nebo noční krém s retinolem jen 2– 3× týdně. V případě, že vaše pleť přípravek dobře snáší, zvyšte frekvenci používání až na 1× denně. Následně můžete do své rutiny přidat i další produkty – oční krém a sérum.

NEUTROGENA® Retinol Boost – inovativní anti-age péče s čistým Retinolem Unikátní složení této řady, vyvinuté s dermatology, kombinuje sílu tří účinných ingrediencí – čistý Retinol a kyselinu hyaluronovou doplňuje výtažek z myrty, který působí v synergii s Retinolem a významně zvyšuje jeho účinnost. Výsledkem je mimořádně účinné složení, které bojuje proti viditelným známkám stárnutí – redukuje vrásky, zpevňuje pleť, zjemňuje pigmentové skvrny a hydratuje.

  • V řadě najdete základní produkty pro anti-age péči o pleť: Retinol Boost Denní krém SPF 15, Noční krém, Oční krém bez parfemace a Sérum.
  • K dostání např. na www.notino.cz nebo v drogeriích Rossmann.

publikováno: 31. 10. 2022, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+