Rozkveťte na jaře do krásy | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Rozkveťte na jaře do krásy

26. 4. 2023

Zdá se vám vaše pleť bledá i vysušená? Potřebuje nejspíš povzbudit a zavlažit. Hydratace je alfou a omegou krásy. Bez ní nebudou dobře fungovat ani ty nejlepší, nejdražší a nejdoporučovanější pleťové krémy, séra a další kosmetika na udržení mladistvého a zdravého vzhledu.

Každá kapka se počítá

Na jaře je velmi důležité dopřát si dostatek tekutin – ideálně ve formě čisté vody. Blahodárné účinky mají i kvalitní sypané bylinkové čaje.

Dostatečná hydratace pomůže nejen vzhledu pokožky, ale i vnitřním orgánům, krvi, krevnímu tlaku, vlasům, nehtům, kloubům a samozřejmě pomáhá nás udržovat plné energie a dobré nálady. Pokud vás teď napadla otázka, kolik tekutin je vlastně dost a zdá se vám to jako rovnice o třech neznámých, máme pro vás dobrou zprávu. Není třeba nic komplikovaně počítat, stačí si vypěstovat dobrý návyk – dát si sklenici vody přibližně jednou za dvě hodiny. Občas ji můžete nahradit čajem. Tekutiny, které tělo nepotřebuje, vyloučí.

I příliš vody škodí

Ale pozor! „Neplatí přímá úměra, že čím víc vody budeme pít, tím budeme zdravější a krásnější i když schopnost zdravých ledvin vylučovat nadbytečnou vodu je obrovská,“ říká doc. MUDr. Jana Jurkovičová CSc., z Ústavu hygieny Lékařské fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. Určitě se nedoporučuje pít hodně najednou a ani dohánět pití před spaním. „Nejefektivnější je dopřát si menší dávky tekutin průběžně celý den. Potom umí organismus s vodou hospodařit mnohem lépe a nejsou přetěžovány ledviny.“

Nápomocná kyselina

K dobré hydrataci celého organismu bez toho, abychom ho zatěžovali enormním množstvím tekutin, pomáhá kyselina hyaluronová. Její buňky dokážou do sebe nasát pozoruhodné množství vody, kterou poté udrží v pleti, kloubech, svalech, vlasech – jednoduše všude tam, kde se v těle nachází. Bohužel, čím jsme zkušenější a zralejší, tím méně kyseliny hyaluronové organismus produkuje, i když ji stále potřebuje. „To zhoršuje hydrataci i transport živin ke kolagenovým a elastickým vláknům a buňkám v kůži,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Jana Chudíková.

Zachování nebo opětovné získání kyseliny hyaluronové je cílem mnoha výrobků pečujících o pleť. Dnes jsou vědci velmi úspěšní v úsilí začlenit tuto kyselinu do produktů pečujících o pleť, proto ji najdeme v pleťových vodách, krémech, sérech i ve formě výživového doplňku – v tekuté formě na pití HYALURMED čirá kyselina.

Aby to opravdu fungovalo

Molekuly kyseliny hyaluronové jsou však velmi malé, proto (pokud jsou součástí pleťové kosmetiky) dokážou zabezpečit její dostatek jen v horní vrstvě kůže. Tělo jí však potřebuje i uvnitř, proto se dá doplnit například injekčně nebo ji můžeme systematicky doplňovat pitím.

Sluneční paprsky plné energie

Slunce hřeje každý den více, a i když ještě nemá sílu jako v létě, i tak UV záření proniká do našeho těla, a to i přes mraky. Pokud chceme rozkvést, milé dámy, je tedy dobré myslet i na ochranu své pleti. Ranním zvykem každé moudré a krásné ženy je vyčištěnou pleť vyživit sérem (například s obsahem kyseliny hyaluronové) HYALURMED obličejové sérum a poté denním krémem s ochranným faktorem REJUVENATOR.

5 tipů na regeneraci vlasů a pleti

1. Začněte den sklenicí vody, která může být obohacena o pár kapek kyseliny hyaluronové k pití HYALURMED čirá kyselina.

2. K základní péči o pleť patří používání kvalitního pleťového séra pro liftingový efekt HYALURMED obličejové sérum a lehkého denního krému REJUVENATOR s UV faktorem. Aplikujte i na dekolt.

3. Pro rozzáření pleti pomáhá i denní krém s vitamíny C a D.

4. Pro dokonalé oživení a hydrataci vlasů si dopřejte jednou za dva týdny masku na vlády z 2 PL olivového oleje a 1 vajíčka. Směs naneste na vlasy, zabalte do potravinové fólie a následně do ručníku. Po 30 minutách si vlasy důkladně umyjte.

5. Mezi tím můžete dopřát domácí masku i pleti. Na regeneraci, rozzáření a hydrataci se osvědčila kombinace banánu se lžící medu a dvěma


publikováno: 26. 4. 2023, v rubrice Kosmetika
Štítky: hydratace, krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+