Skinoren krém, účinný pomocník v léčbě akné | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Skinoren krém, účinný pomocník v léčbě akné

28. 5. 2014

Dobrá zpráva pro všechny, kdo trpí na akné. Skinoren krém s účinnou látkou kyselinou azelaovou je už volně prodejný a ne jen na předpis. Tento krém komplexně bojuje s příčinami akné a pomáhá odstranit i jeho následky, přičemž neobsahuje kortikoidy ani antibiotika. Je velmi šetrný k pokožce, reguluje mastnotu pokožky a tím výskyt pupínků (komedonů). Vhodný je i pro atopiky a těhotné a kojící ženy a můžete se s ním pohybovat i na slunci. Je vhodnou volbou i pro atopiky. Viditelné zlepšení akné se obvykle objeví již po čtyřech týdnech pravidelné aplikace dvakrát denně. Pro dosažení optimálních výsledků se doporučuje používat Skinoren krém po několika měsíců.

3 hlavní účinky v boji proti akné

  1. Brání vzniku pupínků Potlačuje rohovatění buněk pokožky, které ucpávají její póry a tak způsobují vznik pupínku s bílou čepičkou a také černé tečky.
  2. Je antibakteriální Působí proti bakterii Propionibacterium acnes, která je hlavním původcem vzniku akné.
  3. Je protizánětlivý Mírní projevy zánětu při akné (zarudnutí a otok kolem pupínku).
  • Skinoren krém je možné aplikovat na všechny formy akné. Účinná látka, kyselina azelaová, komplexně pomáhá proti příčinám vzniku akné. Jedná se o látku, která se přirozeně vyskytuje v lidském organizmu. Právě pokožka se sklonem k akné má nedostatek kyseliny azelaové.

Jak Skinoren krém správně aplikovat?

  1. Nejprve pokožku pečlivě očistěte šetrnou pleťovou kosmetikou (např. převařenou vodou či micelární vodou).
  2. Následně na očištěnou a suchou pokožku rovnoměrně naneste tenkou vrstvu Skinoren krému. Nejlépe 2× denně – ráno a večer.
  3. Velmi důležité je nanést Skinoren krém na všechny problematické plochy pokožky, nejen na jednotlivé vřídky.

Krém Skinoren můžete používat dlouhodobě v jakémkoli ročním období. Viditelné zlepšení nastává obvykle po čtyřech týdnech užívání. Pro dosažení optimálních výsledků se ale doporučuje používat Skinoren krém po dobu několika měsíců.

Je možné používat Skinoren v době těhotenství nebo kojení a na slunci?

Skinoren krém je dobře snášen, mohou ho užívat i těhotné a kojící ženy . V prvním trimestru je vhodné konzultovat jeho použití s lékařem. Pobyt na slunci při aplikaci Skinoren krému není omezen. Doporučuje se dodržovat základní pravidla slunění a používání ochranných prostředků proti slunci.

Může Skinoren vyvolávat podráždění pokožky?

Na začátku léčby je u některých pacientů možno pozorovat v místě aplikace zarudnutí pokožky, jemné štípání, pocit mravenčení či svědění. Tyto projevy obvykle během krátké doby vymizí.

Snáší se Skinoren s kosmetikou?

Žádná ze složek Skinoren krému nevylučuje použití vhodné dekorativní kosmetiky či parfému. Ke každodenní péči se doporučuje použít jemné čisticí kosmetické prostředky pro citlivou pleť a poté nanést na suchou pokožku tenký film Skinoren krému.


publikováno: 28. 5. 2014, v rubrice Kosmetika
Štítky: akné, krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+