Svěží pokožka díky retinolu | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Svěží pokožka díky retinolu

2. 5. 2023

Retinol je jednou z nejlépe prozkoumaných složek v péči o pleť. Odborníky je dokonce díky jeho vysoké účinnosti nazýván jako „zlatý standard“. Je vědecky prokázáno, že retinol zrychluje produkci kolagenu a obnovu buněk na povrchu pokožky, čímž bojuje proti jemným linkám, unavené pleti, vráskám a pigmentovým skvrnám. Neutrogena zkoumá kosmetické receptury s retinolem již desetiletí a realizovala v této oblasti více než 100 vědeckých studií.

Jak funguje?

Každý milovník skin care produktů retinol zná, ale jen málokdo ví, jak vlastně funguje. Retinol patří mezi retinoidy, tedy deriváty vitaminu A. Zrychluje produkci kolagenu, čímž pokožku vyplňuje a zpevňuje. Retinol také zrychluje obnovu buněk na povrchu pokožky. Díky tomu se nové a čerstvé kožní buňky dostanou na povrch pokožky rychleji, než by tomu bylo přirozeně. Tím dochází k rozjasnění pokožky a redukci pigmentových skvrn na povrchu pokožky.

3 hlavní výhody retinolu

Retinol má mnoho benefitů, ale toto jsou 3 hlavní důvody, proč tuto látku zařadit do vaší kosmetické rutiny:

  1. Viditelně redukuje vrásky a jemné linky
  2. Zjemňuje pigmentové skvrny
  3. Bojuje proti unavenému vzhledu pleti

Začněte s retinolem postupně

Retinol je aktivní látka. Pokud s používáním Retinolu začínáte, je důležité zavádět jej do beauty rutiny postupně, aby si vaše pleť pomalu zvykla. V prvních 3 týdnech používejte pouze denní a/nebo noční krém s retinolem jen 2 – 3× týdně. V případě, že vaše pleť přípravek dobře snáší, zvyšte frekvenci používání až na 1× denně. Následně můžete do své rutiny přidat i další produkty – oční krém a sérum.

NEUTROGENA® Retinol Boost+ – intenzivně pečuje a zjemňuje i hluboké vrásky Vyzkoušejte novinky s nejvyšší koncentrací retinolu z řady Retinol Boost:

V řadě Retinol Boost najdete základní produkty pro anti-age péči o pleť: Retinol Boost Denní krém s SPF 15, Noční krém, Oční krém bez parfemace, Sérum, a nyní již i novinky – Retinol Boost+ Intenzivní pleťový krém a Intenzivní noční sérum. Zařaďte produkty NEUTROGENA® Retinol Boost do své skin care rutiny pro mladší & zdravý vzhled pleti:

NEUTROGENA® Retinol Boost Denní krém Ochranný denní krém uvolňuje do vrchní vrstvy pokožky čistý Retinol, a tak účinně bojuje proti viditelným známkám stárnutí. Současně pleť chrání i před předčasným stárnutím způsobeným světlem.

NEUTROGENA® Retinol Boost Sérum Vysoce účinné pleťové sérum s lehkou texturou okamžitě vyhlazuje pleť a bojuje proti viditelným známkám stárnutí.

NEUTROGENA® Retinol Boost Oční krém, Neparfemovaný oční krém zlepšuje vzhled pokožky v citlivé oblasti kolem očí. Vyživuje & vyhlazuje pleť, zjemňuje vrásky a dodává pleti svěží a rozjasněný vzhled.

NEUTROGENA® Retinol Boost Noční krém Lehký, rychle se vstřebávající noční krém jako ostatní produkty Retinol Boost uvolňuje do vrchní vrstvy pokožky čistý Retinol, a tak účinně bojuje proti viditelným známkám stárnutí a zlepšuje vzhled pokožky.

Účinnost produktů Retinol Boost byla potvrzena dermatology.


publikováno: 2. 5. 2023, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť, prevence

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+