Umíte správně pečovat o pokožku krku a dekoltu? | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Umíte správně pečovat o pokožku krku a dekoltu?

1. 7. 2014

I přesto, že dekolt je mnohdy prvním místem, kam míří pohledy ostatních, a pokožka na krku je někdy spolehlivým ukazatelem stáří ženy, jen málokterá z nás pečuje o tyto partie pečlivě a pravidelně. Nezapomínejte proto při každodenní péči o pleť obličeje ani na krk a dekolt. Jejich mladistvý vzhled vám přidá na kráse.

Vzhled dekoltu a pokožky krku kazí tři hlavní příčiny

První z nich jsou pigmentové skvrny, které vznikají nejčastěji v důsledku nadměrného letního opalování. Druhou nedokonalostí jsou předčasné vrásky. Ty se v těchto oblastech objevují např. z důvodu nižšího obsahu mazových žláz, pokožka je tak mnohem náchylnější k vysychání a vrásnění než pleť na obličeji. Třetím problémem pak může být ochablá pleť, která narušuje kontury obličeje i vypnutou pokožku krku. Udržet si mladistvý vzhled těchto partií přitom není složité. Stačí vědět, jak na to.

Lepší krém nežli nic

Pokud péče o krk a dekolt není vašim každodenním rituálem, zpočátku postačí rozšířit standartní péči o pokožku obličeje také na tyto oblasti. Večerní péče začíná vždy odlíčením. Neměli byste proto zapomínat zbavit nečistot, mazu nebo zbytku parfému i krk a dekolt. Vhodné jsou k tomu odličovací přípravky, které používáte na obličej. Poté už stačí jen pleťovým krémem ošetřit také krk a dekolt. Časem se pro vás stane péče o tyto partie samozřejmostí.

Speciální séra pro péči o krk a dekolt

Intenzivnější péči nabízejí speciálně vytvořená séra, která obsahují všechny účinné látky ve velmi vysoké koncentraci, a tím zajišťují mnohem rychlejší a viditelnější účinek. Séra je možné používat samostatně, ovšem všeobecně se doporučuje po jejich aplikaci pokožku dále ošetřit klasickým hydratačním, opalovacím či anti-agingovým krémem.

Medik8 Firma Derma Speciálně pro oblast krku a dekoltu bylo vyvinuto lehké a nemastné sérum Firma Derma. Vysoce účinné látky, které jsou v něm obsažené, podporují silnější tonus svalů, a tím přispívají k viditelně pevnější a pružnější pleti. Díky své jemné konzistenci se dobře nanáší a velmi snadno vstřebává.

Dermaheal opalovací krém SPF 50 Pro udržení mladistvé pokožky je nutné používat opalovací krém s ochranným faktorem (SPF) alespoň 30, který chrání pokožku před předčasným stárnutím způsobeným UVA a UVB zářením a pigmentovými skvrnami. Tento krém poskytuje vedle ochrany výbornou hydrataci, vyživuje suchou pokožku a nezanechává nepříjemný pocit mastnoty. Doporučené oblasti používání jsou obličej, krk a dekolt. Krém se nanáší krouživým pohybem alespoň 20 – 30 minut před vystavením pokožky přímému slunci.

Masáže a speciální aplikátory

Pomyslnou nadstavbu v péči o pokožku krku a dekoltu tvoří masáže, a to jak ty vlastnoruční, kdy by se tahy měly správně vést směrem nahoru a šikmo do stran, tak ty prováděné specialisty. Stále oblíbenější jsou v tomto směru rovněž speciální pomůcky, s jejichž pomocí se žádoucího efektu docílí ještě snadněji a intenzivněji.

Derma Roller S použitím válečku s mikrojehlami Derma Roller se pod kůži dostává mnohonásobně větší množství účinných látek, a tak dochází k zesílení účinku jakéhokoliv krému. Samotné používání válečku navíc aktivně napomáhá k vyhlazování vrásek a přispívá k celkovému omlazení pleti.

K dostání na www.medaprex.cz


publikováno: 1. 7. 2014, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť, vrásky

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+