Zbavte se akné v dospělosti | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Zbavte se akné v dospělosti

26. 9. 2014

Akné není výjimkou ani u žen nad 30 let. V tomto věku vzniká více v dolní části obličeje a je spojená například s hormonálními výkyvy v době ovulace, se stresem či oslabenou imunitou. Na vině ale může být i strava nebo nesprávné domácí čištění pleti. „Podoba akné v dospělosti se kromě své lokace liší také tím, že na rozdíl od pupínků v pubertě bývají vřídky hlubší, často bolestivé, s pomalejším vývojem i dobou hojení. Také po nich nezřídka zůstávají drobné jizvičky či skvrny,“ říká MUDr. Reisingerová z kliniky estetické medicíny Mediestetik.

Kdy pomůže jen odborník?

Pokud není akné krátkodobého charakteru (například jako důsledek hormonální nerovnováhy v době ovulace), stav vaší pleti se neustále zhoršuje a v obličeji máte tvrdé zarudlé boláky, je podle lékařky čas na návštěvu odborníka. „Na přímé projevy takovýchto forem akné v dospělosti se používá zejména chemický peeling, během kterého dochází k čištění povrchu pleti, a hloubkové přístrojové čištění pleti Gharieni, které zároveň hloubkově hydratuje. Pokud vyléčená akné zanechá na pokožce viditelné stopy v podobě skvrn, jizviček nebo změn reliéfu pokožky, využívá se laserové terapie,“ říká MUDr. Reisingerová z Mediestetik. Na mírné defekty pokožky podle ní stačí neablační laser Palomar, s těžšími pozůstatky akné si pak poradí frakční ablační laser CO2RE.

Prevence je základ

Cestou, jak se akné v dospělosti vyhnout, je správná životospráva. „Samozřejmě platí, že je potřeba pleť čistit, odličovat se před spaním, pít hodně čisté vody a jíst vyváženě, omezit cukr, kofein, alkohol. A také vybírat kosmetiku podle typu pleti, tzn. mastnější pleť nezanášet hutnými mastnými krémy a podobně,“ radí lékařka.

Pleťová péče, která pomáhá předcházet akné v dospělosti

Ultramatující tonizační voda Andělika Lemon, L'Occitane Svěží tonizační voda bez obsahu alkoholu je obohacená o organickou anděliku a esenciální olej z citrónu. Odstraňuje nečistoty z pleti, zmírňuje její podráždění a udržuje ji matnou a svěží.

Jemný hydratační peeling Andělika, L'Occitane Příjemná gelová textura a exfoliační částečky přírodního původu vytváří jemnou gomáž, která odstraňuje nečistoty a odumřelé pleťové buňky a stimuluje mikrocirkulaci. Výtažek z organické anděliky z regionu Drôme v jižní Francii podporuje přirozenou hydrataci pleti, která je tak neuvěřitelně jemná, čistá a zářivá.

Zmatňující fluid Andělika, L'Occitane Je ideální pro smíšenou a mastnou pleť. Výtažky z anděliky udržují hydrataci pleti, esenciální olej z citrónu je známý pro své účinky na stahování pórů a pomáhá udržet pleť čistou. Zinek eliminuje přebytky kožního mazu. Pleť je okamžitě a dlouhodobě matná, čistá a rozzářená.


publikováno: 26. 9. 2014, v rubrice Kosmetika
Štítky: akné, estetické kúry, estetické zákroky, krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+