Degenerativní onemocnění páteře půjde vyléčit | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Degenerativní onemocnění páteře půjde vyléčit

7. 12. 2017

Dosud známou teorii, že degenerativní změny páteře jsou nezvratné, můžeme nyní považovat za překonanou. Důvodem je převratná metoda známého slovenského neurologa MUDr. Pavla Kostky tzv. Impedanční terapie. Tu na konci listopadu osobně představil medicínským odborníkům na českém a slovenském neurologickém kongrese v Brně s cílem ji následně ověřit v biomedicínském výzkumu.

Uzdravení u meziobratlových plotének

V diskuzi během posterové prezentace proběhla odborná diskuze přítomných lékařů pod vedením MUDr. Jiřího Mastíka, neurologa z Neurologické kliniky FN u sv. Anny v Brně o výsledcích aplikace Impedanční terapie a o předpokládaných mechanismech působení této terapie na organizmus s cílem uzdravit jej na úrovni meziobratlové ploténky. Zájem o tuto metodu projevil například i prorektor Slovenské zdravotnické univerzity pro vědu a výzkum MUDr. Martin Gajdoš.

DGU fenomén

Převratná teorie vyplývá ze závěrů medicínské odborné činnosti MUDr. Pavla Kostky od roku 1996. „Pokud pacient začne s léčbou včas, bude možné ho vyléčit," uvedl neurolog. Podstatou samotné Impedanční teorie je schopnost ovlivnit ztracené regenerační schopnosti organismu. Tento jev nazval MUDr. Pavel Kostka DGU fenomén a dosud byl prokázán na 984 pacientech. „Degenerativních onemocnění páteře jako civilizační onemocnění je léčitelné," dodal lékař s tím, že takový způsob léčby dosud nebyl prezentován nikde ve světě, protože u medicínských autorit a jejich odborníků převládal názor, že není možné, aby se meziobratlová ploténka zregenerovala a tudíž se navrátila její původní velikost a funkce.

Impedanční terapie jako bezléková léčba

Po absolvování impedančních terapií může pacient znovu vykonávat všechny činnosti, které vykonával ještě před onemocněním. Impedanční terapie jako bezléková léčba degenerativního onemocnění páteře se stává medicínským postupem s objektivně měřitelným výsledkem uzdravení pacienta. Podle Tiskové agentury Slovenské republiky (TASR) chce tuto metodu zkoumat Slovenská zdravotnická univerzita (SZU). Agentuře to potvrdil prorektor SZU pro vědu a výzkum Martin Gajdoš. „Teorie nás velice zaujala. Máme zájem, aby se na naší univerzitě začali ověřovat medicínské závěry této teorie a přijímali stanoviska, jak dále postupovat, aby se podařilo metodu rozšířit i na jiná pracoviště a postupně do ní zapojit co nejvíce lékařů. Rádi bychom v budoucnu také zrealizovali biomedicínský výzkum," konstatoval Gajdoš.

  • Pro potřeby prezentace metody vydal MUDr. Pavel Kostka faktickou čtyřjazyčnou publikaci Impedanční terapie, která bude sloužit spolupracovníkům k lepší orientaci při zkoumání metody nejen na Slovensku, ale i v jiných zemích Evropské unie.

publikováno: 7. 12. 2017, v rubrice Medicína
Štítky: léčba, nemoci, nové objevy, záda

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+