Dopis sdružení Mladí praktici adresovaný Andreji Babišovi jako hlavnímu koordinátorovi očkování | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Dopis sdružení Mladí praktici adresovaný Andreji Babišovi jako hlavnímu koordinátorovi očkování

22. 2. 2021

Vážený pane premiére, hlavní koordinátore očkování,

členové sdružení Mladí praktici jsou zděšeni postupem očkování proti onemocnění Covid 19. Dle statistik, které jsme zjistili z veřejných zdrojů bylo např. tuto středu 17. 2. 2021 v ČR více než 180 000 očkovacích dávek ležících zbytečně v různých skladech nevyočkovaných a to ve chvíli, kdy se stále zhoršuje epidemiologická situace v ČR.

  • Pfizer/BionTech dodáno 582 660, vyočkováno 458 885.
  • Moderna dodáno 44 tisíc, vyočkováno 22 171.
  • AstraZeneca dodáno 40 800, vyočkováno 2777
  • Zatím nebylo vyočkováno přes 180 tisíc dávek.

My, kteří jsme každodenně konfrontováni se zdravotními problémy našich pacientů, spojenými s pandemií a kteří jsme zvyklí bojovat za každý jednotlivý život naprosto nechápeme, jak mohlo k této zcela bezprecedentní situaci dojít. Pokud bychom počítali smrtnost na COVID-19 kolem 1%, je v tuto chvíli ohroženo na životě 1800 lidí zcela bez důvodu, resp. jen neschopností státních institucí zajistit rychlou distribuci vakcín. Zároveň zde totiž čeká tisíce praktických lékařů – nás, který jsme zahlceni žádostmi pacientů, abychom již začali očkovat a jsme na očkování připraveni!

Vážený pane premiére,

jestliže není stát pod Vaším vedením schopen vakcíny dostat k lidem, kteří je potřebují, nabízíme, že si je rozvezeme sami. Přes svoji přetíženost se za velmi krátkou chvíli našlo dostatek praktických lékařů, kteří jsou ochotni usednout za volanty pronajatých chladírenských vozů a vakcíny si za dodržení správných distribučních podmínek rozvést do svých ordinací sami.

Vážený pane premiére,

jediné, o co Vás tedy prosíme, je – dejte nám vakcíny, my si je rozvezeme a v rychlém sledu naočkujeme sami.

V Praze dne 19. 2. 2021

Mladí praktici z.s.

MUDr. Vojtěch Mucha místopředseda hnutí


publikováno: 22. 2. 2021, v rubrice Medicína
Štítky: COVID-19, očkování

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+