Kvalitní brýle koupíte v renomovaných optikách | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Kvalitní brýle koupíte v renomovaných optikách

22. 10. 2012
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Proces měření zraku v GrandOptical má 8 kroků.

Výherci: Jaroslava Křenová, Petr Hrach, Michaela Jurková

Zrak je drahocenný smysl, o který je potřeba dobře pečovat. Díky němu totiž člověk přijímá zhruba 80 % informací a podnětů z okolí. Péči o oči a výběru dioptrických pomůcek byste proto měli věnovat náležitou pozornost. Ať už potřebujete brýle či kontaktní čočky, každopádně je zamiřte koupit do kamenných obchodů či ještě lépe do renomovaných očních optik. Brýle na čtení či na dálku sice seženete i v každém druhém supermarketu, ale před jejich nákupem odborníci varují.

Nákup brýlí s odborným vyšetřením

Podle Adély Maroszové, hlavní optometristky sítě GrandOptical, vám brýle ze supermarketu nebo drogerie mohou spíše uškodit než ulevit. Jde totiž o natolik specifický výrobek, že musí být brýle připraveny přímo na míru pro vás. Pokud nebudou čočky vycentrovány podle vašeho oka, koledujete si o bolesti hlavy, únavu, podrážděnost nebo šilhání. Proto berte nákup brýlí jako investici do svého zdraví a při jejich pořízení se obraťte na specialistu.

Lékaře můžete vynechat

Nemáte chuť objednávat se na oční a strávit tam spoustu času v čekárně? Pokud potřebuje „jen“ změřit zrak, neváhejte se svěřit do rukou optometristy. Je to vysokoškolský specialista, který měří dioptrie a provádí vyšetření předního segmentu oka. Výhodou je to, že vám změří zrak přímo na prodejně, kde si s ním můžete rovnou vybrat i vhodné dioptrické pomůcky. V GrandOptical vám změří zrak zcela zdarma, a to dokonce i v případě, že si zde žádné brýle vůbec nehodláte kupovat.

Kvalitní brýle za rozumnou cenu

Měření zraku zdarma není jedinou výhodou sítě GrandOptical. Právě teď si zde můžete koupit kompletní brýle, tzn. obroučky včetně čoček, za cenu, která je uvedena na brýlích. Nemusíte tedy složitě počítat, kolik stojí samotné obroučky, a odhadovat, na kolik vás vyjdou ještě čočky. V ceně jsou čočky se základními vlastnostmi, jako jsou antireflexní úprava či tvrzení. Čočky vám přitom v rámci uvedené ceny na brýlích upraví podle vašich individuálních požadavků. Pokud by vám tyto základní čočky nestačily, za výhodný příplatek lze nyní v akci pořídit také speciální, jako jsou tenčené, samozabarvující nebo multifokální čočky.

  • GrandOptical v současné době provozuje 41 prodejen po celé České republice. Jejich kompletní seznam i odpověď na soutěžní otázku najdete na www.grandopti­cal.cz

Soutěžní otázka

Kolik kroků má proces měření zraku v GrandOptical?

a) 3

b) 6

c) 8

Tři výherci, kteří do 2. 11. správně zodpovědí na soutěžní otázku, dostanou vouchery v hodnotě 1 000 Kč na slevu na nákup brýlí v GrandOptical. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením grandoptical.


publikováno: 22. 10. 2012, v rubrice Medicína
Štítky: brýle, nákupy, prevence

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+