Na festivalu Migréna nás spojuje se o nemoci dozvíte řadu novinek | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Na festivalu Migréna nás spojuje se o nemoci dozvíte řadu novinek

9. 11. 2023

Migrénou v Česku trpí přes milion lidí. Co je nového v léčbě migrény, jak s nemocí co nejlépe fungovat a řadu dalších otázek, zodpoví festival Migréna nás spojuje, který se uskuteční 15. listopadu od 16.30 hodin v Pacientském hubu v Praze-Vršovicích. Přijít mohou všichni, kteří se s migrénou potýkají. Na místě je čekají mimo jiné odborníci, s nimiž mohou probrat témata, na něž nezbývá čas v ordinacích. Součástí akce, kterou pořádá pacientská organizace Migréna-help, budou také přednášky, individuální konzultace nebo osobní příběhy známých osobností. Chybět nebude pracovní poradna či ukázky fyzioterapie a účastníci zažijí křest první knihy pro děti s migrénou.

Festival Migréna nás spojuje se koná už počtvrté. Na letošní ročník dorazí kromě lékařů, fyzioterapeutů a psychologů i herečka Kateřina Brožová, která má s migrénou také osobní zkušenost. S účastníky akce se podělí o svůj příběh,“ popisuje Rýza Blažejovská, předsedkyně organizace Migréna-help.

„Pacienti se na festivalu seznámí s novinkami v léčbě i v dalších odvětvích. Dozví se také, jak jim pomůže psychoterapeutická práce s bolestí. Na akci mohou navštívit neurologickou a pracovní poradnu a připravujeme pro ně i ukázky fyzioterapie v oblasti krční páteře. Každý účastník festivalu získá zdarma bylinné produkty na podporu léčby migrény,“ dodává.

Migréna-help je první pacientská organizace v České republice podporující osoby s migrénou a jejich blízké. Šíří osvětu, poskytuje informační servis a poradenství, koordinuje setkávání kruhů sdílení, kde si lidé s migrénou navzájem pomáhají, zprostředkovává psychoterapii, realizuje průzkumy apod. Jde o neziskovou organizaci, která své služby nabízí za symbolický poplatek nebo zdarma.

Více informací na www.migrena-help.cz


publikováno: 9. 11. 2023, v rubrice Medicína
Štítky: akce, migrena

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+