Na veletrhu seniorů bude i Centrum ústní hygieny | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Na veletrhu seniorů bude i Centrum ústní hygieny

5. 10. 2012

Mobilní Centrum ústní hygieny zavítá letos poprvé na veletrh Senior Praha, a to v pátek 5. a sobotu 6. října. Speciálně upravený kamion bude stát na venkovní výstavní ploše na Výstavišti Holešovice. V hlavní edukační místnosti názorně předvádějí školené hostesky, jak se správně starat o zubní náhrady, používání prostředků péče o náhrady, správné nanášení fixačního a těsnicího krému, využití čisticích tablet a odpovídají také na dotazy návštěvníků Centra. Diskrétní zóna je vyhrazena pro bezplatné individuální konzultace s dentální hygienistkou. Novinkou je showroom s přehledem kompletního portfolia značky Corega. Otevírací doba centra je vždy od 9 do 17 hodin.

Nepodceňujte správnou hygienu

„Správná fixace a stabilní poloha zubní náhrady v ústech, ať už částečné nebo celkové, výrazně zvyšuje pohodlí, ať už při jídle, mluvení či dalších každodenních činnostech. Lidé, kterým zubní náhrada nedrží pevně nebo jim pod ní ulpívají zbytky jídla, se trápí často zbytečně, protože fixační či těsnicí krém by jejich problémy vyřešil,“ říká MUDr. František Rubeš, zubní lékař. Podle jeho zkušeností z konzultací v Centru ústní hygieny lidé také podceňují správnou hygienu dutiny ústní i samotných náhrad. „Řada nositelů zubních náhrad zanedbává péči o ústní dutinu, nechodí například na pravidelné prohlídky k zubnímu lékaři – zjistili jsme, že až 44 procent nositelů nebylo u zubaře déle jak rok.

Snímatelné náhrady potřebují speciální péči

Nestačí je čistit obyčejnými zubními pastami a kartáčky, neboť pryskyřice, z níž jsou náhrady vyrobeny, se může poškrábat. Čisticí tablety na zubní náhrady navíc odstraní i nežádoucí bakterie a mikroorganismy, které mohou být příčinou zápachu a dalších potíží v ústní dutině,“ vysvětluje MUDr. František Rubeš.

www.corega.cz


publikováno: 5. 10. 2012, v rubrice Medicína
Štítky: akce, bezpečný, hygiena, prevence, senior, veletrh, zuby

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+