Nová metoda zahřívání pacientů | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Nová metoda zahřívání pacientů

19. 4. 2022

Tato unikátní metoda spočívá v udržení teplotního komfortu pacienta před operací, v průběhu operace a po operaci. Hraje velmi významnou roli jak pro samotný výsledek operace, tak pro psychiku a komfort pacienta. Toho jsou si vědomi již významné kliniky v zahraniční a díky brněnské SurGal Clinic se tato metoda dostává i do České republiky.

Oblek s teplým vzduchem

Za dobu existence této terapie s názvem Bair Hugger bylo bezpečně zahřáto více než 135 milionů pacientů po celém světě. Model 775 – který je premiérově v provozu právě v SurGal Clinic v Brně – přináší nejnovější pokroky v ohřevu vháněného vzduchu. Nabízí dvojí nastaveni průtoku, teplotní čidlo na konci hadic, přesné nastaveni dodávaného vzduchu a snadné používání jediné a tiché ohřívací jednotky.

Pacient před operací obdrží jednorázový oblek, do kterého se před zákrokem v klidu oblékne. V obleku jsou přednastavené otvory pro vhánění teplého vzduchu a tak personál jen napojí oblek na ohřívací jednotku. Pacient tak již na sál přejíždí v pohodlném vyhřívaném „kabátku“, který mu zůstává po celou dobu operace. Díky speciálnímu střihu lze pouze poodhalovat operovanou oblast a zbytek těla zůstává komfortně zahříván.

Teplotní komfort

„Velmi nám záleží na tom, aby se u nás pacienti cítili dobře a právě teplotní komfort je jednou z velmi důležitých okolností, kterou pacient silně vnímá. Když odhlédnu od čistě medicínských výhod. Jako přidanou kladnou hodnotu lze navíc brát i zachování intimity pacienta, který se v klidu do pláště obleče již na pokoji a dále s ním není odhaleně manipulováno,“ představuje novinku primář anesteziologie a resuscitace SurGal Clinic MUDr. Zdeněk Chvátal.

SurGal Clinic, jako jedna z prvních nemocnic v republice, již představila následující metody:

  • Operace kolene metodou Visionaire
  • Operace poškozené chrupavky metodou CaReS-1S
  • Operace výhřezu ploténky metodou DiscoGel
  • Operace formou 3D laparoskopie
  • Operace zbytnělé prostaty metodou REZUM
  • Operace diastázy miniinvazivně

„Naším posláním je zavádět do českého medicínského prostředí moderní metody, které jsou v zahraniční osvědčené a běžně používané. Zavedení této metody je jen dalším důkazem, že se nám to daří,“ doplňuje ředitelka nemocnice JUDr. Jitka Kellnerová.


publikováno: 19. 4. 2022, v rubrice Medicína
Štítky: klinika, nové technologie, operace

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+