Projděte se střevem a budete vědět víc, jak se bránit rakovině | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Projděte se střevem a budete vědět víc, jak se bránit rakovině

23. 3. 2015

Už 6. rokem vyjíždí letos spolek OnkoMaják s projektem Střevotour do českých a moravských měst. Návštěvníci mají možnost se projít modelem tlustého střeva o rozměrech 9×4 metry a prohlédnout si, jak vypadá tlusté střevo uvnitř. Získají i informace o možnostech prevence a léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku. Od pondělí 23. března 2015 je také na webových stránkách OnkoMajáku každý týden publikován nový článek o možnostech léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku. Autorem článků je prof. MUDr. Zdeněk Kala, CSc., přednosta Chirurgické kliniky FN Brno Bohunice.

Přijďte na Střevotour

V modelu tlustého střeva uvidí návštěvníci nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují. Nejzávažnější je rakovina tlustého střeva a konečníku. „Maketou provádí zkušení průvodci – lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyšších ročníků medicíny. Tím máme jistotu, že jsou lidem poskytovány správné informace a každý návštěvník má možnost klást otázky přímo zdravotníkům, kteří problematiku včasného záchytu a léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku ovládají,“ vysvětlil výkonný ředitel OnkoMajáku Tomáš Kruber.

Do konce roku 2014 prošlo maketou tlustého střeva již více než 40 tisíc návštěvníků. Odměnou a uznáním práce všech, kteří se na projektu Střevotour podílejí, bylo mezinárodní ocenění European Excellence Awards, které spolek Onkomaják v minulosti obdržel.

Maskotem Střevotour je populární kreslená postava Rudy Pivrnce

Autor Pivrnce, kreslíř Petr Urban, absolvoval vyšetření tlustého střeva a svoji zkušenost výtvarně ztvárnil v komiksu, který si mohou návštěvníci namístě konání prohlédnout. Další osobností, která OnkoMaják dlouhodobě podporuje, je herec Miroslav Etzler. V letošním roce se k podpoře OnkoMajáku připojí další mediálně známé tváře. Projekt podpořili i pánové u Gay roku.

Kam se Střevotour chystá se dozvíte na www.onkomajak.cz/…-strevo-tour

www.onkomajak.cz


publikováno: 23. 3. 2015, v rubrice Medicína
Štítky: akce, prevence, rakovina, střeva

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+