Revma Liga slaví 30 let s talk show | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Revma Liga slaví 30 let s talk show

12. 10. 2021

Organizace Revma Liga Česká republika bojuje za pacienty s revmatickými nemocemi již 30 let. „Za dobu působení se nám povedla spousta věcí. Jedním ze zásadních milníků poslední doby bylo dosažení zlepšení dostupnosti moderní cílené léčby pro pacienty s revmatoidní artritidou. Od roku 2019 ji tak hradí pojišťovny i lidem ve střední aktivitě onemocnění,“ říká Edita Müllerová, předsedkyně Revma Ligy ČR, a dodává: „Při vysoké aktivitě nemoci dochází velmi rychle k nevratným změnám a pacient je omezen v pohybu natolik, že už obvykle nemůže chodit do práce, sportovat ani zvládat běžné denní činnosti. Pokud dostane léčbu dříve, může pracovat, fungovat v rodině a vracet náklady na léčbu do systému například ve formě daní.“

Své jubilejní narozeniny oslaví pacientská organizace u příležitosti Světového dne artritidy, který připadá na 12. října. V tento den – tedy dnes – přesně ve 20 hodin promítne na webu www.denartritidy.cz talk show, ve které hosté zábavnou formou pohovoří o činnosti a úspěších pacientské organizace. Zároveň se diváci dozví více o revmatu a co život s ním obnáší.

Role moderátora se ujme herec Jan Zadražil, hosty budou zástupci Revma Ligy, pacienti a ambasador herec Jakub Žáček.

„Videem chceme také poděkovat všem, kterým není osud pacientů lhostejný a kteří Revma Ligu podporovali a podporují,“ uzavírá koordinátor spolku David Kříž.


publikováno: 12. 10. 2021, v rubrice Medicína
Štítky: akce, revmatoidní artritida

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+