Test erekce může zachránit život | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Test erekce může zachránit život

9. 5. 2012

S poruchou erekce se muži obvykle příliš nesvěřují a berou ji jako své selhání. Nenavštíví ani lékaře a přitom může být způsobena závažnými zdravotními problémy jako je vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak nebo vysoká hladina krevního cukru. Nyní lze využít papírový proužek jako test erekce, který pomůže při diagnostice. Nikdo by neměl poruchu erekce přehlížet a odhalit pravou příčinu, řešit ji se svým lékařem a zabránit tak třeba infarktu myokardu, mozkové mrtvici nebo dalším nevratným orgánovým poruchám.

Co je erektilní dysfunkce?

Erektilní dysfunkce (ED) zasahuje negativně nejen do kvality života muže i jeho partnerky, ale může být i prvním signálem daleko závažnějších onemocnění, jejichž projevy se navenek objeví později, ale jsou většinou nevratné. Erektilní dysfunkce je trvalá neschopnost (nejméně 6 měsíců) dosáhnout nebo udržet dostatečnou erekci pro uspokojivý sexuální styk. Ačkoliv jde o nejčastější sexuální dysfunkci, navštíví lékaře pouze každý desátý postižený.

Příčiny poruchy erekce

Mohou být psychogenní, organické nebo smíšené. 10–15 % případů ED je způsobeno vedlejšími účinky farmakoterapie jiných onemocnění, nejčastěji hypertenze. Způsobují ji psychické problémy jako strach, stres nebo organické příčiny, kam patří pooperační stavy, nadváha, neléčená vysoká hladina cholesterolu, neléčený vysoký krevní tlak nebo neléčená vysoká hladina krevního cukru. Mezi ostatní faktory, které mohou vést k poruchám erekce patří bezesporu kouření, léky, alkohol, drogy, nedostatek pohybu či spánku.

Test erekce

Protože je spontánní spánková erekce nezávislá na psychických příčinách a přímo závislá na vážných organických příčinách, může každý doma velmi jednoduše zjistit příčiny svého problému. Za tímto účelem byl vyvinut a patentován (PATENT Č. 299051) „Test erekce“ – perforovaný proužek papíru, který dotyčný aplikuje před usnutím na svůj neztopořený penis. Pokud byl proužek aplikován správně a ve spánku došlo k spontánní spánkové noční erekci, bude proužek ráno přetržený. V případě, že proužek není opakovaně porušen, může se skutečně jednat o některý ze zdravotních problémů, jako jsou vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak nebo vysoká hladina krevního cukru.

  • Test erekce se dá objednat přes SMS zprávu, přes internetovou lékárnu nebo na portálu www.testerekce­.cz, kde najdete další informace i seznam lékařů řešící poruchy erekce komplexně.

publikováno: 9. 5. 2012, v rubrice Medicína
Štítky: cévy a žíly, cholesterol, lékárna, muž, nákupy, nemoci, neplodnost, prevence, srdce a cévy

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+