Vsaďte na „lepení“ nefunkčních žil a zbavte se jich navždy | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Vsaďte na „lepení“ nefunkčních žil a zbavte se jich navždy

15. 6. 2017

Křečové žíly postihují každou třetí ženu a každého čtvrtého muže. Jejich výskyt je dán z 80 % dědičností. Svou roli hraje i životní styl, nadváha a zaměstnání. Přestože se nejedná jen o estetický problém a velmi snadno může dojít k závažným zdravotním komplikacím, lidé závažnost situace podceňují. Často se tak děje ze strachu z operace, bolesti a následného omezení. Nic z toho už dneska ale neplatí.

MUDr. Ota Schütz

MUDr. Ota Schütz

Uzavření nefungující žíly speciálním lepidlem

Zcela nová revoluční metoda VenaSeal/ TM Closure Systémpoužívaná v naší republice od začátku tohoto roku si dokáže bezbolestně a bez následného omezení zcela poradit se všemi stádii onemocnění – od estetických vad po pokročilá stádia, včetně bércového vředu. „Jedná se o úplné uzavření nefungující žíly dolní končetiny, která způsobuje křečové žíly, a to s pomocí speciálního lepidla – cyano-akrylátového polymeru,“ vysvětluje primář pražské Žilní kliniky MUDr. Ota Schütz.

Metoda přišla z USA

„Takto ošetřená žíla potom přestane být původcem křečových žil. Jejím bezbolestným uzavřením „lepidlem“ se problémy odstraní. Jde dle prezentací o velmi bezpečnou a efektivní metodu ověřenou mnoha klinickými studiemi v zahraničí,“ dodává primář Žilní kliniky MUDr. Ota Schütz. Metodu VenaSeal jsme v naší republice netrpělivě očekávali již delší dobu. Tento lékařský postup je v rámci zkoušení a ověřování znám už více jak 5 let. V zemi původu, USA, je používán od roku 2014.

Důležité vyšetření a samotný zákrok

Metoda je určena lékařům, kteří již mají bohaté zkušenosti s katetrizačními metodami laserovými a radiofrekvenčními, proto je před samotným užíváním metody vyžadována po každém lékaři certifikace firmou metodu zastupující.

Před samotným zákrokem a během něho je bezpodmínečně nutná výborná znalost vyšetření duplexním dopplerometrickým barevným ultrazvukem, přičemž obrovskou roli zde sehrávají patřičné zkušenosti odborníka. Metoda bez použití barevné duplexní dopplerometrické sonografie není možná.

Nitrožilní katetrizační metoda

„Jedná se o nitrožilní katetrizační metodu, kdy pod kontrolou ultrazvuku je do hlavní nedostatečné povrchní žíly zaveden katetr a poté je aplikováno speciální lepidlo, které po nepatrné chvilce slepí stěny poškozené a nefunkční žíly tak, že dojde ke kompletnímu uzavření žíly, tím se odstraní hlavní příčina rozšíření žil pod místem uzávěru. Během celého výkonu přitom lékař s klientem komunikuje,“ vysvětluje primář MUDr. Ota Schütz.

Po zákroku nemusíte nosit kompresní punčochy

Jelikož se jedná o nejšetrnější z katetrizačních metod, u pacienta hrozí jen minimální rizika spjatá se samotným výkonem. Naopak předností metody VenaSeal je, že klient po zákroku nemusí nosit kompresní punčochy a ihned po zákroku může začít sportovat. Po zákroku tak nejsou žádné omezení vyplývající z léčebného režimu, jen jsou doporučeny preventivní opatření odpovídající běžným zásadám lidem s vrozenou dispozicí křečových žil. „Nevýhodou je cena, která u nás pro prvních 100 pacientů je zvýhodněna a to při operaci jedné nohy na 40 000,–Kč při operaci obou nohou na 50 000,–Kč.“ uzavírá primář MUDr. Ota Schütz.

Zde operační video a info: https://www.y­outube.com/wat­ch?…

Další nabízené zákroky

Kromě nově zaváděné revoluční metody VenaSeal, nabízí Žilní klinika celé spektrum výkonů k léčbě křečových žil: CHIVA, EVLT, Radiofrekvence, Closure fast, Kosmetická flebectomie, Pěnová sklerotizace, Laser mikrovarixů.

Dále provádí manuální a přístrojové lymfodrenáže, léčbu celulitidy – odstranění pomerančové kůže, odstranění mateřských znamének, pih, a kožních výrůstků, dermatoskopické vyšetření, léčbu žilní trombózy, angiologické vyšetření, interní a předoperační vyšetření, Laserovou rejuvenaci. Následovat bude rozšíření o přístrojovou masážní rejuvenaci.

Foto: Žilní klinika

www.zilniklini­ka.cz


publikováno: 15. 6. 2017, v rubrice Medicína
Štítky: žíly

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+