Vyhubte původce a skutečně se zbavte mykózy | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Vyhubte původce a skutečně se zbavte mykózy

26. 4. 2019

Trápí vás vracející se plísňová onemocnění na nehtech či kůži? Nepřehlížejte je a zahajte léčbu co nejdříve. Exoderil kožní roztok v lahvičce s kapátkem je vhodný k léčbě plísňových onemocnění kůže i nehtů. Díky snadné aplikaci je ideální především pro postižené nehty, neboť se dobře nanáší na nehtovou ploténku a její okolí. Toto antimykotikum má protizánětlivý a antibakteriální účinek.

Mykózy pokožky či nehtů nás mohou potkat celoročně

Vyskytují se především v místech zvýšeného výskytu vlhkosti, jako jsou kožní záhyby, mezi prsty a v podstatě kdekoli na těle. Ať už se projevují nepříjemným svěděním, zarudnutím, či zrohovatěním nehtu, je třeba proti nim včas zasáhnout. Antimykotikum Exoderil krém má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Díky látce naftifin hubí původce plísní a léčí plísňová onemocnění. Je vhodný pro děti i dospělé.

Nepromeškejte včasnou léčbu

„Léčba kožních a nehtových mykóz může být dlouhodobá, zejména pokud s ní začnou pacienti pozdě. Důležité je s ní nepřestávat ihned po vymizení příznaků. Měla by pokračovat alespoň další dva týdny, aby bylo možné předejít jejímu návratu. Jedná se o zdravotní (ne pouze kosmetický) problém, který vyžaduje důsledné a včasné řešení. Pokud zahájíme lokální léčbu včas, můžeme se vyhnout podávání systémových antimykotik, která mohou v určitých případech představovat zátěž pro organismus pacienta. Řada osob si ovšem změny na kůži a nehtech s mykózou vůbec nespojí a promešká tak možnost mykózu začít léčit včas“ vysvětluje doc. MUDr. Ivana Kuklová, CSc, vedoucí Centra pro dermatomykózy Dermatovenero­logické kliniky 1. LF UK a VFN

Exoderil obsahuje látku naftifin, která proniká i do hlubších vrstev nehtu a ničí původce mykóz. Produkt je vhodný jak pro děti, tak dospělé. K dostání je ve všech lékárnách.

www.exoderil.cz


publikováno: 26. 4. 2019, v rubrice Medicína
Štítky: mykóza, plíseň

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+