Matrace do postele pro děti | Poradna | Trendy zdraví


Poradna


↑ skryj ↑

Matrace do postele pro děti

Otázka:

Dobrý den, nedávno jsme si s manželem koupili matraci s paměťovou pěnou a nemůžeme si ji vynachválit. Ráda bych stejně kvalitní matraci pořídila i naší dceři, ale slyšela jsem, že není paměťová pěna pro malé děti vhodná. Co je na tom pravdy? Tereza K.

Odpověď:

Pokud je vaše dcera ještě malá, matraci s paměťovou pěnou bych ji rozhodně nedoporučila. Děti rostou hlavně během spánku, proto potřebují mít optimální oporu těla. V případě matrací pro kojence a velmi malé děti se tak viskoelastická (paměťová) pěna zásadně nedoporučuje. Paradoxně největší přednost paměťové pěny pro dospělého člověka, jako je rozložení tlaku a uvolnění celého těla k regeneraci, v případě dětských matrací nefunguje a dítěti může uškodit. Tím, že vytvoří „otisk“ těla a dětské tělo se do pěny ponoří, mohou kvůli této nepřirozené bariéře vzniknout různé růstové deformace. Což je také důvod, proč by s vámi dítě nemělo spát na manželské posteli, pokud máte matraci s paměťovou pěnou.

Přibližně ve třech až čtyřech letech doporučuji koupit dítěti vlastní velkou postel, ideálně mezinárodně standardizovaný rozměr 90×200 cm či větší. Myslete na to, že matraci bude dítě používat dalších 8 až 10 let, do doby, než přestane růst. Proto také nedoporučujeme dětem do 12-ti let kupovat matraci s paměťovou pěnou. Dětem starším 12-ti let můžete pořídit matraci s maximálně dvoucentimetrovou vrstvou paměťové pěny. A poté, až vaše dítě přestane růst, nechte na něm, jak vysoká vrstva paměťové pěny mu bude vyhovovat.

Vlasta Matší, odborná konzultantka společnosti Magniflex www.magniflex.cz
Zde můžete vložit vaši konkrétní otázku.
Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+