Je možné střídat kojenecká mléka? | Poradna | Trendy zdraví


Poradna


Seznam dotazů:

Nejnovějších 10

více »
↑ skryj ↑

Je možné střídat kojenecká mléka?

Otázka:

Dobrý den, mému miminku už nestačí mateřské mléko a musím se tedy rozhodnout pro některé náhradní. Mohu ho případně později vyměnit za jiné? Saša N.

Odpověď:

Dobrý den, každá formule má specifické složení. Někdy se může zdát, že vybraný produkt miminku „nesedne“, je však potřeba vydržet a podávat náhradní mléčnou formuli zhruba dva až tři týdny. Pokud problémy neustanou, je dobré se poradit s pediatrem a následně mléčnou výživu vyměnit.

Kromě stáří dítěte je potřeba při volbě náhradního mléka přihlédnout k jeho zdravotnímu stavu. Výběr kojeneckého mléka mohou ovlivnit různé aspekty jako potravinová alergie i riziko jejího výskytu, gastroezofageální reflux (refluxní choroba jícnu), časté zažívací potíže a podobně. Roli hraje například také fakt, zda se jedná o dítě donošené, nebo nedonošené. Přihlédnout by se mělo také k tomu, zda má vybrané kojenecké mléko i mléčný tuk, jenž je obsažen i v mateřském mléce. Stačí se podívat na složení výrobku, je-li v něm uvedeno plnotučné mléko, je v něm také mléčný tuk. Mléčný tuk má přirozeně lahodnou mléčnou chuť a jemnou vůni. Díky tomu se tak do dětské výživy obohacené o mléčný tuk nemusí přidávat žádné aroma, které by výrobku přidalo na atraktivitě.

MUDr. Zuzana Andrýsková-Marcibálová, dětská nemocnice v Mladé Boleslavi a ambulance dětské gastroenterologie
Zde můžete vložit vaši konkrétní otázku.
Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+