Přírodní léčba | Trendy zdraví

Hlavní strana » Přírodní léčba

Aktuálně

Třapatku, zlaté mléko nebo astragalus oceňovali už naši předkové

29. 2. 2024

Jeden den nás navštíví teploty kolem 15 stupňů, aby ten další na teploměru svítila nula, děti ve školách i školkách trápí teploty a kašel a bacily jsou všude kolem. Podpořit imunitu je proto velmi prozíravé. Naštěstí nám příroda nabízí širokou paletu prostředků, které dovedou obranyschopnost organismu posílit. Víte, čím je speciální skalní růže? Jakou rostlinu oceňovali už indiáni? Z čeho namíchat populární zlaté mléko? A už jste slyšeli o starodávné síle astragalu?


Další články

Správně nastavené rituály i šetrná homeopatie pomáhají proti stresu

27. 2. 2024

Řada lidí je pod tlakem osobních i celospolečenských problémů, které vedou k dlouhodobému stresu. Musí se vyrovnávat s psychickými i fyzickými dopady pandemie, se složitou ekonomickou situací, s nejistotou. Které skupiny lidí jsou stresem nejvíc ohrožené? Jaká pravidla je vhodné zavést, aby na tom psychika byla lépe? A v jakých případech je možné ji podpořit homeopatií? Na tyto otázky odpověděla novinářům MUDr. Ilona Ludvíková, praktická lékařka, stomatoložka, předsedkyně HLA a lektorka mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH.


Levandulové údolí představuje unikátní Molekuly života

26. 2. 2024

Stále častěji se setkáváme s tím, že v našem okolí trpí lidé autoimunitním onemocněním, psychickým vyčerpáním a zdravotními problémy, které jsme před pár lety ani neznali. A je to právě zdraví a psychické rozpoložení, které nás žene kupředu a dává nám chuť žít. Proto je o něj potřeba pečovat a hýčkat si jej. Tým lékařů, vědců a naturopatů vyvinul jedinečné produkty pro celostní regeneraci organismu a ty nyní uvádí na trh v limitované kolekci s názvem Molekuly života. Nákupem navíc přispějete na výstavbu unikátního Centra tradičních slovanských bylin, které vznikne v Levandulovém údolí a propojí vědce, lékaře, naturopaty a veřejnost.


Posilněte svůj imunitní systém. Stop onemocněním

23. 2. 2024

Pravidelné cvičení, kvalitní spánek, vyvážená strava a správné doplňky, existuje několik způsobů, jak předejít nepříjemnému nachlazení a dalším nemocem. Jak posílit imunitní systém a předejít tak častým nemocem?


Když je všeho moc…

21. 2. 2024

Asi každý někdy zažil pocit, že je toho na něj moc. Zejména ženy, které přepínají celý den mezi mnoha aktivitami a rolemi jsou adeptky na tento stav. Napětí, které se v nás pak hromadí nesvědčí ani naší duši, ani našemu tělu. Nejvhodnější rada je samozřejmě nezapomínat na sebe, najít si i v tom největším shonu chvilku jen a jen pro sebe. Je jedno, zda to bude relaxační koupel (bez švitořících dětí za zády), chvíle s knihou, procházka domů z práce (bez spěchu a myšlenek na další povinnosti) či lekce oblíbeného cvičení.


Saunováním proti bolesti hlavy i virózám

20. 2. 2024

Zima je obdobím četnějšího saunování, které máme v České republice ve velké oblibě. Je sauna vhodná i pro ty, kteří mají problémy s vysokým tlakem, cholesterolem či dalšími kardiovaskulárními problémy?


Podpořte v zimě imunitu

19. 2. 2024

Zima ještě neřekla poslední slovo. Ale s jejím blížícím se koncem je často na nule i zásobárna vitaminů a minerálů. Proto nečekejte, až vás skolí některá z viróz. Soutěžte s námi a získejte kvalitní doplňky stravy Naturevia, díky nimž doplníte svému tělu všechny potřebné látky a zocelíte svou imunitu.


Masáž nohou dodá energii a vitalitu

16. 2. 2024

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.


Jak zhubnout trvale bez jojo efektu?

13. 2. 2024

Jojo efekt je známý strašák většiny lidí, kteří se kdy pouštěli do hubnutí přebytečných kil. Je dokonce možné dostat se do nepříjemného cyklu opětovného hubnutí a přibývání na váze, což je problém nejen zdravotní, ale také praktický, například co se týká neustálého přizpůsobování šatníku. Jak se vyhnout této spirále a dosáhnout trvalého a udržitelného zlepšení svého životního stylu, na to se podíváme společně s výživovým poradcem Lukášem Vránou z komplexního programu The 1:1 Diet.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+