Aktuálně
Trpíte bolestivou menstruací? Jak se bránit?
30. 11. 2023Ostré křeče v podbřišku, tlak, tupé pobolívání či třeba mravenčení až do stehen. I tímto nepříjemným způsobem o sobě dává menstruace každý měsíc vědět. Přestože jsou menstruační bolesti poměrně běžným jevem, neznamená to, že neexistují metody, jak si od nich ulevit. Víte, jakou roli hrají prostaglandiny? Jak může pomoci mateří kašička? A kdy je vhodné navštívit lékaře?
Další články
Homeopatie pro těhotné a ženy po porodu
7. 11. 2023Těhotenství bývá prvním okamžikem, kdy žena začíná přemýšlet nad tím, jaké léky používá při řešení zdravotních obtíží. Přijímané látky totiž nemají vliv už pouze na organismus ženy, ale působí i na očekávané děťátko. Jak v těhotenství šetrně léčit zdravotní obtíže? Jak se pomocí homeopatie připravit na porod a zvládnout první týdny s novorozencem? A jak homeopaticky léčit zdravotní obtíže novorozeného miminka?
Rozlučte se s podzimní depkou dřív, než bude pozdě
3. 11. 2023
Mlhy, tma a rozjitřené emoce. Přesně tak začíná listopad. Dušičky s sebou každoročně nesou vzpomínky na ty, kteří nás opustili. Jenže co když smutek přetrvává a černé myšlenky se dostavují stále častěji? Kdy jde ještě o běžný podzimní splín a kdy už ne? Jak nejlépe dát pocuchané nervy do pořádku a začít se opět radovat ze života? Přesně to se teď dozvíte!
Zbavte se rýmy pomocí přírody i moderní techniky
2. 11. 2023Nejčastějším projevem podzimních neduhů je klasická rýma, která během chladných měsíců zasáhne snad všechny. Rýma je onemocněním nosní sliznice a obvykle vzniká, jsou-li splněny dvě podmínky. Zaprvé, naše tělo je oslabené a tím pádem náchylné k nemoci. Zadruhé, na nosní sliznici je přítomen vir, který způsobí lokální infekci a kvůli kterému pak máme ucpané dutiny a nepříjemný tlak v hlavě. Říká se, že neléčená rýma trvá týden a léčená sedm dní. Naštěstí existuje několik způsobů, které nám mohou pomoci zhoršené dýchání, ucpaný nos a všechny nepříjemnosti spojené s nachlazením snáze vydržet a případně dříve ukončit.
Jak vznikají homeopatika?
31. 10. 2023
Homeopatika jsou u nás stále vyhledávanější. Víte, jak a z čeho se vyrábějí? Více než polovina surovin pro výrobu homeopatických léčivých přípravků BOIRON je rostlinného původu. Výběr dodavatelů, vstupní procesy a kontroly kvality podléhají přísným pravidlům a normám. Všechny léčivé přípravky se vyrábějí v laboratořích ve Francii a nejinak tomu je i s původem výchozích surovin, které až na malé výjimky všechny odtud pocházejí.
Lupénka není pouhým onemocněním kůže
26. 10. 2023
Lupénka, známá též jako psoriáza, je chronické neinfekční autoimunitní zánětlivé onemocnění kůže, kterým trpí na světě přibližně 125 milionů lidí. V České republice jsou to 2–3% obyvatel. Ačkoliv příčiny nemoci nejsou zcela jasné, faktory jako jsou genetické predispozice, infekce, stres, nevhodný životní styl či hormonální vlivy mohou ovlivnit vývoj lupénky. Dokonce na její rozvoj mohou mít vliv i některé běžně užívané léky. Světový den lupénky každoročně připadá na 29. října a jeho cílem je zvýšení povědomí o této nemoci, odstranění stigmatizace a poskytnutí podpory nemocným na cestě k lepšímu životu.
Je saunování vhodné pro kardiaky?
25. 10. 2023
Rtuť teploměru týden, co týden klesá. Přichází období četnějšího saunování, které Češi mají ve velké oblibě. Mnoho lidí má pochybnosti, zda je sauna vhodná i ty, kteří mají problémy s vysokým tlakem, cholesterolem či dalšími kardiovaskulárními problémy.
Potřebujete nakopnout imunitu?
23. 10. 2023
Podzim je tu a s ním ruku v ruce i virózy. Čím dřív začnete posilovat imunitu, tím líp! Dostat ji do formy totiž zabere čas. A vaše obranyschopnost by měla být řádně připravená, než zaklepe na dveře první vlna chřipkové epidemie. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže imunitu nastartovat!
Balzám vás prohřeje a pomůže na ztuhlé klouby
20. 10. 2023
Možná znáte ten nepříjemný pocit, který nepustí tělo, kam by chtělo. Obvykle to bývá na podzim, kdy tělo vyrovnává teplotní změny a často reaguje zvýšenou ztuhlostí. Nemusí se o vás zrovna pokoušet nějaký virus, a přesto se necítíte dobře. Naštěstí si můžete pomoci sami, stačí vyzkoušet osvědčené tipy, jak rozproudit krev a zlepšit si náladu. Nejlépe se zahřejete pohybem, ale existuje i řada jiných receptur. Zajděte do sauny, uvařte si zázvorový čaj, jezte jídla, která zahřívají, jsou to třeba vajíčka, koření, horké polévky a další. Naopak vynechejte jogurty, kefíry, citrusy, melouny a pokrmy, které mají opačný efekt. Dejte si teplou solnou koupel nebo si dopřejte zahřívací masáž.