Přírodní léčba | Trendy zdraví

Hlavní strana » Přírodní léčba

Aktuálně

Cítíte se někdy jako nafukovací balón?

27. 1. 2023

Nadýmání patří mezi nejčastější problémy s trávením. Pocit nafouknutého břicha je nepříjemný a často doprovázen nadměrným odchodem plynů do okolí, z čehož se stává nejen zdravotní, ale také společenský problém. Ten se nám nemusí vyhnout ani při zdravém jídelníčku, neboť zvýšená konzumace zeleniny i ovoce často přispívá ke zvýšenému nadýmání.


Další články

Zvýšený cholesterol představuje riziko. Jak ho snížit?

16. 12. 2022

Tučné jídlo, alkohol a cukroví si během Vánoc dopřává kdekdo. Jejich nadměrná konzumace však neprospívá váze a může se podepsat i na hladině cholesterolu, kterou má běžně zvýšenou 7 z 10 dospělých Čechů . Cholesterol se postupně usazuje v cévách a představuje obrovské riziko pro zdraví. Nechcete-li, aby vás klepla „pepka“ či vám vypovědělo službu srdce, pusťte se do boje. Nebude sice snadný ani krátký, ale život za to přece stojí!


Prodejna Nobilis Tilia v Praze oslavila své výročí pokřtěním knihy

13. 12. 2022

Český výrobce vysoce kvalitních aromaterapeutických produktů Nobilis Tilia otevřel přesně před rokem v Platýzu vsrdci Prahy svou první prodejnu. Narozeniny obchodu se slavily u příležitosti křtu knihy Aromaterapie pro duševní pohodu, kterou napsala zakladatelka Asociace českých aromaterapeutů Barbora Krejčí. Kmotrou knihy se stala aromaterapeutka Adéla Zrubecká, kterou se spisovatelkou pojí mnohaleté přátelství.


Spánkový kurz, který má zlepšit kvalitu spánku i zdraví.

13. 12. 2022

Nedostatek spánku je celosvětový problém. Postihuje až čtyři pětiny populace. Ačkoliv se s únavou a nevyspáním potýkaly už předchozí generace, počet lidí trpících spánkovou deprivací, tedy že spí 6 hodin a míň, se za posledních 50 let zdvojnásobil. Alespoň trochu přispět ke zlepšení se rozhodl Samsung, který společně s experty navrhl spánkový kurz s názvem Vyspi se na to. Ten má účastníkům pomoct zvýšit kvalitu jejich spánku, a tím i zdraví. K absolvování kurzu motivuje i štědrá výhra v podobě chytrých hodinek Galaxy Watch5.


Podpořte a hýčkejte zrak pomocí přírodních ingrediencí

12. 12. 2022

Na jaký smysl se spoléháte ve svém každodenním životě nejčastěji? Je to hmat, sluch, chuť nebo čich? Krásy okolního světa zkoumáme předně naším zrakem. Právě oči jsou tak pro nás nepostradatelným orgánem, který používáme prakticky při všech činnostech. Ve světě mobilních telefonů, televizních obrazovek a displejů našich počítačů to platí dvojnásob – jsou to právě oči, které jsou nejen technologiemi velmi namáhané. I proto bychom jim měli poskytnout podporu. Značka Nutrilite™ nyní přichází s novinkou zaměřenou právě na zdraví očí – Nutrilite™ Vision plus.


Zploštělá hlavička miminka není jen vada na kráse

8. 12. 2022

Otáčení hlavičky novorozence jen na jednu stranu a zploštění lebečních kostí jsou signály chybného vývoje. Namísto tvrzení, že „z toho vyroste“, by měli rodiče věřit své intuici a jakékoli podezření konzultovat s dětským fyzioterapeutem. V prvních týdnech života lze většinu odchylek snadno opravit, později už hrozí trvalé následky.


Kdyby se mi chtělo, tak jak se mi nechce

6. 12. 2022

Pocit, že se nám něco nechce, máme k něčemu odpor anebo jen tak prokrastinujeme pravděpodobně zažil každý. Občas strávíme nějakou činností mnoho času a přesto nám to přijde jako pár sekund, jindy nám pět minut přijde jako hodina. Co nám tyto pocity z různých aktivit a činností dávají najevo, jak s nimi pracovat a proč je tolik skvělé být ve flow. To vše a mnohem více jsme pro vás připravili ve spolupráci s mentorkou Veronikou Navarro.


Nobilis Tilia pro vás připravila dárkové sady

2. 12. 2022

Přírodní aromaterapeutická značka z Čech Nobilis Tilia pro vás připravila dárkové sady v limitované edici s odnímatelným vánočním přebalem. V nabídce naleznete vhodný dárek pro každou ženu, ale i pro muže a děti.


Vrátí mužům testosteron

28. 11. 2022

V pražských Holešovicích se otevřela klinika ALPHALABS se zaměřením na hormonální léčbu mužů. Unikátní koncept využívá nejmodernější technologie a metody pro zkvalitnění života a zároveň je odpovědí na celosvětový problém s ubývající hladinou testosteronu u mužské populace v produktivním vě­ku.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+