Přírodní léčba | Trendy zdraví

Hlavní strana » Přírodní léčba

Aktuálně

Třapatku, zlaté mléko nebo astragalus oceňovali už naši předkové

29. 2. 2024

Jeden den nás navštíví teploty kolem 15 stupňů, aby ten další na teploměru svítila nula, děti ve školách i školkách trápí teploty a kašel a bacily jsou všude kolem. Podpořit imunitu je proto velmi prozíravé. Naštěstí nám příroda nabízí širokou paletu prostředků, které dovedou obranyschopnost organismu posílit. Víte, čím je speciální skalní růže? Jakou rostlinu oceňovali už indiáni? Z čeho namíchat populární zlaté mléko? A už jste slyšeli o starodávné síle astragalu?


Další články

S trávením o svátcích pomůžou enzymy a správné suroviny v jídelníčku

28. 12. 2023

Češi se na vánoční hodování stejně jako loni „jistí“ nákupy volně prodejných přípravků na trávení, nejčastěji volí Imodium a Ducolax. Vánoční a novoroční svátky jsou po letních prázdninách druhým obdobím, kdy je o tyto léčivé přípravky velký zájem – oproti letošnímu létu je ale zájem o léky na trávení vyšší o 60 %. Odborníci z online poradny Lékárna.cz radí, abychom během dní, kdy hodujeme, měli po ruce léky a doplňky stravy s trávicími enzymy. „Doporučuji mít po ruce žaludeční kapky, elixír Bonora, případně Iberogast a okamžitě je při začínajícím problému nasadit,“ říká Mgr. Pavla Horáková, vedoucí online poradny Lékárna.cz.


Co o vašem tělu prozrazuje bolest kloubů v mrazu

27. 12. 2023

Zimní měsíce nám přinášejí nejen kouzelnou atmosféru, ale i výzvy pro naše tělo. Bolest kloubů v chladných dnech není jen výmluvným signálem od našeho organismu, ale také mapou, která nám ukazuje, co se děje uvnitř nás. Bolestivé klouby totiž skutečně prozrazují spoustu o vašem životním stylu a zdraví. Odhalte tajemství za bolestí kloubů v zimních měsících a co můžete udělat pro zlepšení svého pohodlí. Zjistěte, jak se starat o své klouby a užívat si zimní období naplno!


Jak se vyrábějí homeopatika?

26. 12. 2023

Vyrábět kvalitní a spolehlivé homeopatické léčivé přípravky – takové jsou cíle francouzské farmaceutické společnosti Boiron. Jednosložková i vícesložková homeopatika se vyrábějí ve dvou závodech ve Francii, v Messimy a Montevrainu, a to metodou ředění a dynamizace základních látek. Výroba podléhá na každé úrovni několikanásobné kontrole odpovídá kritériím Správné výrobní praxe (GMP) a splňuje všechny požadavky jednotlivých národních legislativ.


Jak přežít ve zdraví vánoční svátky

22. 12. 2023

Chceme mít dokonalou domácnost, nepřibrat na váze a s úsměvem absolvovat setkání se všemi příbuznými. Přitom riskujeme kocovinu, žlučníkový záchvat i rozhádanou rodinu. Vánoce mají být svátky klidu a pohody, to se snadno řekne, ale jak se z toho všeho nezbláznit? Jednoduše, stačí pár úprav v pitném režimu, jídelníčku a vlastní hlavě.


Braňte se zimní únavě a vyčerpání

22. 12. 2023

Zima je pro mnoho lidí nejkrásnějším obdobím v roce. Zasněžená krajina, nejčerstvější vzduch a nejjasnější pohled. Bohužel ne každý z nás si chladné roční období dokáže tak užít. Jak vyzrát na únavu a vyčerpání, které zima přináší?


Homeopatii využívá stále více lidí

15. 12. 2023

Zjistit, jak je homeopatie vnímána a využívána. Takový byl cíl mezinárodního průzkumu společnosti Toluna Harris Interactive, který byl veden v průběhu uplynulých 18 měsíců. Studie probíhala ve 14 zemích a zúčastnili se jí celkem 14 340 dotázaných. Výsledky jsou pro homeopatii velmi pozitivní: 57 % respondentů uvádí, že homeopatii v životě použilo alespoň jednou, 55 % ji plánuje používat také v budoucnu, a to z toho důvodu, že je přírodní a nemá žádné vedlejší účinky.


Braňte se vysokému cholesterolu a podpořte činnost svého srdce

12. 12. 2023

Prospějte zdraví, ať už svému nebo vašich blízkých. Soutěžte s námi a vyhrajte kvalitní doplňky stravy Naturevia, které pomohou v boji s cholesterolem, podpoří činnost srdce a také přispějí ke zlepšení kondice!


Svíčka nebo motýl mohou pomoci k těhotenství

8. 12. 2023

Snaha otěhotnět může být pro řadu párů stresující záležitostí. Obzvláště, pokud se to delší dobu nedaří. Ukazuje se však, že velmi užitečným prostředkem, který dovede zmírnit napětí a otěhotnění napomoci, je jóga. Ačkoliv benefity přináší jakákoliv varianta tohoto cvičení, na hormonální rovnováhu a vitalitu reprodukčních orgánů má blahodárný vliv zejména jóga hormonální či reprodukční. Pomáhá se napojit na vlastní tělo a zklidnit mysl. Víte, které cviky provádět? Jak jóga působí na hormonální rovnováhu? A kolik času týdně si na cvičení vyhradit, aby bylo účinné?


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+