Přírodní léčba | Trendy zdraví

Hlavní strana » Přírodní léčba

Aktuálně

Levandulové údolí představuje unikátní Molekuly života

26. 2. 2024

Stále častěji se setkáváme s tím, že v našem okolí trpí lidé autoimunitním onemocněním, psychickým vyčerpáním a zdravotními problémy, které jsme před pár lety ani neznali. A je to právě zdraví a psychické rozpoložení, které nás žene kupředu a dává nám chuť žít. Proto je o něj potřeba pečovat a hýčkat si jej. Tým lékařů, vědců a naturopatů vyvinul jedinečné produkty pro celostní regeneraci organismu a ty nyní uvádí na trh v limitované kolekci s názvem Molekuly života. Nákupem navíc přispějete na výstavbu unikátního Centra tradičních slovanských bylin, které vznikne v Levandulovém údolí a propojí vědce, lékaře, naturopaty a veřejnost.


Další články

Nedejte šanci podzimní „depce“

27. 11. 2023

Listopadové plačtivé počasí s sebou přinášejísplíny. Člověk propadá chmurám a příliš mu neprospějí ani krátící se dny a změna času. Pokud jste smutní, unavení a podzimní ‚depka‘ je vaše dobrá známá, soutěžte s námi o kvalitní doplňky stravy Naturevia, které vám pomohou zahnat podzimní splíny a také se díky nim lépe vyspíte.


Každé šesté dítě u nás trpí obezitou

24. 11. 2023

Obezita je závažný chronický stav, který může souviset s celou řadou onemocnění – například s cukrovkou či kardiologickými problémy. V roce 2021 bylo v České republice 16 % dětí obézních, polovina z nich dokonce dosahuje extrémních hodnot. Podle odhadů bude navíc v roce 2030 celosvětově trpět obezitou až 254 milionů dětí. Lékaři upozorňují, že pacienti, kteří mají nadváhu a obezitu v dětství, si nemoc pravděpodobně odnesou i do dospělého života.


Saunové rituály a ceremoniály

20. 11. 2023

Sauna je místnost, ve které probíhá pocení, nebo jen ohřívání těla, někdy označovaná i jako potírna, ohřívárna či saunová kabina. Podle toho, za jakých podmínek probíhá v této místnosti prohřívání organizmu, rozlišujeme různé typy saun. Sauny mohou být venkovní a vnitřní, domácí a veřejné nebo lázeňské, hotelové a školní. Většina dělení ale vychází z charakteristiky saunování, způsobu provozu či kultury, která byla na počátku vzniku saunování.


Kniha Příběhy vagíny pomáhá ženám porozumět svému tělu

17. 11. 2023

Herečka a komička Iva Pazderková a sexuoložka Laura Janáčkové se staly kmotrami nové publikace s názvem Příběhy vagíny a pokřtily ji intimním gelem. Novinka na knižním trhu má ambici rozbít tabu okolo intimního zdraví. „Vagína, tam to všechno začíná. Přála bych ženám, aby si to uvědomily a tahle knížka jim s tím pomůže,“ zmínila během křtu sexuoložka, psycholožka, publicistka Laura Janáčková.


Jak si můžete snadno a rychle posílit imunitu

16. 11. 2023

Dny se krátí, světla ubývá a kdo není nachlazený nebo aspoň nepopotahuje, má notnou dávku štěstí, my mu s kapesníkem v ruce gratulujeme a posíláme klíčenku. My ostatní, které štěstěna nepolíbila, si musíme naši imunitu hlídat a pořádně ji posilovat. Proto jsme pro vás připravili seznam potravin, které jsou přímo narvané vitamíny a díky kterým svou imunitu pořádně nakopnete.


Manuál správného saunování pro vás

13. 11. 2023

Tradice saunování má dlouhou historii, která začala ve Finsku. Podobné rituály však praktikovaly i jiné kultury, zejména v Rusku a Turecku, ale také původní obyvatelé Severní Ameriky. Úplně první sauny byly podzemní – vyhloubené jámy s nahřátými kameny, přikryté zvířecí kůží, říkalo se jim také potní chýše. Lidé používali sauny k čištění těla i mysli a věřili, že mají léčebné účinky. Sauny byly také místem pro veřejné setkávání, náboženské a léčebné rituály, ale i porody a umírání. Dnes je saunování v mnoha částech světa oblíbenou relaxační a zdravotní aktivitou.


Mozek v kondici

8. 11. 2023

Díky paměti máme vzpomínky na důležité okamžiky, můžeme se učit novým dovednostem, získávat zkušenosti, formovat svoji osobnost. Tento cenný dar mozku však není zadarmo. Mozek, stejně jako jiné orgány v těle, je citlivý na to, co jíme, pijeme a jak celkově žijeme. Když mu neposkytneme všechno, co potřebuje, přestane být štědrý. Proto dostatečně pijte, vyživujte mozek vhodnými potravinami, zhluboka dýchejte a trénujte paměť!


Homeopatie pro těhotné a ženy po porodu

7. 11. 2023

Těhotenství bývá prvním okamžikem, kdy žena začíná přemýšlet nad tím, jaké léky používá při řešení zdravotních obtíží. Přijímané látky totiž nemají vliv už pouze na organismus ženy, ale působí i na očekávané děťátko. Jak v těhotenství šetrně léčit zdravotní obtíže? Jak se pomocí homeopatie připravit na porod a zvládnout první týdny s novorozencem? A jak homeopaticky léčit zdravotní obtíže novorozeného miminka?


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+