Aromaterapie vám může pomoci v období menopauzy | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Aromaterapie vám může pomoci v období menopauzy

3. 10. 2023
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Směs Opora při menopauze obsahuje eterický olej z cypřiše stálezeleného.

Výherci: Janka Bednářová, Milan Sláma ml., Markéta Němčanská

V Nobilis Tilia vyvinuli směs Bio éterických olejů s jemným estrogenním působením Opora při menopauze. Vzájemná synergie esenciálních olejů pomáhá k úlevě v období postupného přechodu ženy do věku moudrosti. Emočně zchlazuje a harmonizuje, dodává pocit ženskosti a bezstarostnosti. Zmírňuje stres a podporuje stabilitu při kolísání nálad a pocitech smutku. Na fyzické úrovni nenásilně vyrovnává hormonální hladinu a u žen v postmenopauze zvyšuje vyplavování oxytocinu – hormonu lásky.

Celková podpora ženy na fyzické i psychické úrovni

Základem dokonale vyvážené aromaterapeutické směsi Opora při menopauze jsou éterické oleje v Bio kvalitě a jsou výsledkem pečlivé práce odborných aromaterapeutů. Jemná květinová, citrusově bylinná vůně harmonizuje tělesné i psychické projevy v období menopauzy. Inhalace přináší emoční rovnováhu a pohlazení na duši. Na rozdíl od mnoha dostupných směsí na trhu, které slouží pouze pro navození příjemné atmosféry, se Nobilis Tilia soustředí na směsi terapeutické, aktuálně tedy pro celkovou podporu na fyzické i psychické úrovni každé ženy.

Naředěná směs v rostlinném oleji je vhodná k potírání a masážím podbřišku a beder pro celkovou úlevu. Jemné masáže pomohou ženám s návaly horka, náladovostí, podrážděním, či nevolností.

Aromaterapeutická péče při použití na tělo

Éterické oleje pronikají na pokožkou ke krevním vlásečnicím a přecházejí do krevního oběhu. Tím vyvolávají tělesnou reakci jako například snížení oxidačního stresu, zvýšení prokrvení a podobně. Zároveň však působí celostně, protože vůně se při použití uvolňuje do ovzduší a prostřednictvím čichu se dostává do limbického centra v mozku. Zde vyvolává reakce na neurochemické úrovni, které ovlivňují psychický stav. Vůně tak působí na emoce. Směsi éterických olejů u jednotlivých výrobků volíme tak, abychom zajistili jejich účinnost, kterou má výrobek naplnit, ale vždy platí základní pravidlo, musí nám prostě vonět.

Více informací najdete na www.nobilis.cz.

Soutěžní otázka

Jaký eterický olej obsahuje Směs Opora při menopauze?

a) z cypřiše stálezeleného

b) z modřínu opadavého

Tři výherci, kteří do 23. 10. 2023 správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni, obdrží eterický olej Směs Opora při menopauze. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením menopauza.

Odesláním emailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.


publikováno: 3. 10. 2023, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: aromaterapie, byliny, klimakterium

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+