Dopřejte si relax v Cyber Spa | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Dopřejte si relax v Cyber Spa

24. 5. 2021

Po měsících, kdy se náš život odehrával hlavně online, nám technologie nejen pomáhaly, ale staly se také zdrojem stresu a určitého vyčerpání. Nejde pouze o bolesti zad ze sezení, ale trpí i naše oči a mimické svaly, které soustředěným pozorováním obrazovky ochabují.

Společnost Kaspersky, zaměřená na kybernetickou bezpečnost, neopomíjí ve svých výzkumech ani tuto část uživatelské „bezpečnosti“. Spolu s psychology a fyzioterapeuty připravila Cyber Spa, relaxační prostor v angličtině, dostupný zdarma. Prostor obsahuje čtyři hlavní aktivity:

• Zvukovou terapii klidnými futuristickými tóny

• Obličejové fitnes k procvičení mimických svalů

• Digitální antistresové koule

• Harmonické obrazy propojené s uvolňující hudbou

Cyber Spa například v průběhu cvičení přidá i zpětnou vazbu na míru relaxace obličeje a přidá i rozpohybovaný GIF s průběhem cvičení. Prostor doplňuje jednoduchý diagnostický program k zjištění míry stresu.

"Globální pandemie měla velký dopad na duševní zdraví lidí – byla příčinou stresu a kvůli ní jsme si připadali zranitelní. Navíc jsme se přestali setkávat, mnoho lidí přešlo na práci na dálku a mělo tak méně možností snížit stres z práce a odpojit se od ní. Proto se zvyšuje význam telemedicíny a digitálních nástrojů k zlepšení našeho duševního zdraví,“ říká Berta Vall, psycholožka, která působí jako docentka na Fakultě psychologie na španělské Ramon Llull University.

"Aby se lidé dokázali rychle přizpůsobit novým podmínkám a zůstat efektivní i v době epidemie, potřebují hodně fyzické a duševní síly a hledají cesty, jak se vyrovnávat se zvýšeným stresem a úzkostí. Náš nedávný výzkum například ukázal, že je tu vysoké riziko syndromu vyhoření u těch, kteří pracují v IT, kvůli vysoké pracovní zátěži. Přestávky a doba na relaxaci jsou v těchto oborech nesmírně důležité. Ve společnosti Kaspersky věříme, že technologie může zlepšit život a nové digitální nástroje můžou lidem pomoci vyrovnávat se se stresem. Doufáme, že platforma Cyber Spa pomůže lidem relaxovat během náročného pracovního dne,“ říká Kristina Branchugova, manažerka skupiny Brand Communications Group společnosti Kaspersky.

www.kaspersky.com


publikováno: 24. 5. 2021, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: počítač, relaxace

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+