Dr. Svatek a Herbadent slaví už 125 let | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Dr. Svatek a Herbadent slaví už 125 let

17. 10. 2022

V letošním roce si připomínáme 125. výročí založení první průmyslové výroby maltonových vín v Čechách, která souhrou mnoha náhod přečkala těžká období našich dějin během celého 20. století a díky několika nadšencům přetrvala až do současnosti. Tato, v mnoha směrech unikátní výroba, nejen že přežila, ale je zdrojem pro výrobu produktů, které jsou dnes na trhu pod značkami Dr. Svatek a Herbadent

U příležitosti tohoto půlkulatého výročí proběhla oslava v nově otevřeném návštěvnickém centru Herbadent & Dr. Svatek v Branickém pivovaru. „Těší nás, že se podařilo připomenout toto výročí za velké účasti našich vzácných partnerů, a to od stomatologů a dentálních hygienistek, našich ambasadorů, ale také dodavatelů i odběratelů, právníků, bankéřů, poradců i stavitelů až po naše sousedy v Braníku a kamarády. Je příjemné vědět, že se daří oslovit tak široký okruh lidí, kteří s námi rádi spolupracují. To nás motivuje a dává chuť do dalšího rozvoje značek Herbadent i Dr. Svatek,“ říká Pavel Smažík, majitel společnosti Herbai, zastřešující značky Herbadent a Dr. Svatek. U příležitosti tohoto výročí byla pro hosty připravena limitovaná edice historicky nejúspěšnějšího medicinálního železitého vína Maltoferrochin.

Dr. Svatek

Již od roku 1897 se dle původní receptury vyrábí speciální medicinální sladová vína, která zlepšují zažívání, podporují správnou krvetvorbu a zvyšují imunitu. Novinkou jsou pak medicinální Sirupy z bylin Dr. Svatek „na lžičku“, bohaté na vitaminy skupiny B. Sirupy zároveň obsahují nejvyšší možný obsah bylin, a navíc i vitamin C, klíčový pro imunitu a správnou funkci organismu.

Herbadent

Základ dnešních dentálních přípravků, extrakt ze 7 léčivých bylin, pochází z šedesátých let 20. století. Současné století je věnováno využití tohoto osvědčeného bylinného základu v přípravcích pro moderní péči o zdravá ústa. Produktové portfolio firmy Herbai dnes tvoří ryze přírodní zubní pasty a gely na dásně či ústní vody a další výrobky s antibakteriálními a protizánětlivými účinky extraktu ze 7 bylin značky HERBADENT spolu se Správnými zubními kartáčky. Součástí výrobního programu jsou i bylinné přísady do koupelí HERBASPA, vhodné pro podporu a regeneraci pohybového aparátu a duševní relaxaci, či bylinná dezinfekce Virumstop. Veškeré produkty Herbai jsou vyrobené z bylin, v České republice.

www.herbadent.cz


publikováno: 17. 10. 2022, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, hygiena, prevence, víno, zuby

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+