Festival, který vám nasadí brouka do hlavy | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy

22. 3. 2018

Výstaviště v Praze Holešovicích bude o ve dnech 23. až 25. března patřit všem vyznavačům zdravého životního stylu. Jarní Festival Evolution se letos bude konat už počtrnácté.

Festival opět nabídne pět tematických oblastí

Festival je rozdělen na části: Bio Styl, Zdraví, Eco World, Osobní rozvoj a Alternativu. Představí se 428 vystavovatelů z domova i ze světa, kteří zaplní plochu 10 000 m2. Vystavovatelé slibují kromě své tradiční nabídky také úplné novinky, vzorky, ukázky, ochutnávky i veletržní slevy. Ve festivalovém programu se během tří dnů představí na 150 osobností. Pořadatelé očekávají návštěvnost blížící se k 17 tisícům osob.

Více než 400 vystavovatelů s novinkami

Certifikované BIO produkty budou situovány ve Střední hale Průmyslového paláce. V Pravém křídle najdete vše spojené se zdravím a také food zónu s bohatým výběrem bio, veggie, vegan, raw, natur a fair trade potravin. Chybět nebudou specialisté na veganskou a vegetariánskou stravu, rodinné firmy, nebo výrobci specialit, např. bezlepkových produktů, superpotravin, tyčinek s cvrččí moukou, zeleninových chipsů, mrazem sušeného ovoce, domácí zmrzliny, mandlového másla atd. Levé křídlo se zaplní vystavovateli s ekologickými produkty a službami, najdete tu také stánky zaměřené na osobní rozvoj a chybět nebude ani alternativa.

Tři dny nabité programem

Přednáškový sál v Pravém křídle se zaměří na zdraví, můžete se těšit na přednášky o zdravé výživě, detoxu, různých stravovacích stylech i kvalitních potravinách nebo o přírodní kosmetice. V Levém křídle najdete čtyři sály, ve kterých se vystřídají přednášející s různými tématy. Ta budou zajímat nastávající i stávající rodiče, všechny, kteří řeší své vztahy, nebo ty, kdo hledají, jak se ve svém životě posunout dál…

A jako vždy zde bude také sál určený pro pohybové aktivity – cvičení, tanec, meditace, jóga, atd. Maminky v Levém křídle uvítají dětský koutek, tvořivé dílničky a celodenní workshopy. Na své si na Evolution přijdou všichni, kteří se zajímají o své zdraví, tak také návštěvníci se zájmem o osobní rozvoj a možnosti seberealizace. Odpověď na své otázky zde však najdou i lidé, které trápí vztahové problémy a hledají řešení, jak z nich ven. Stranou nezůstanou ani oblasti jako astrologie, regresní terapie, psychoterapie a další.

Festival Evolution je výjimečný tím, že propojuje tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální, s tou, která naopak působí příliš racionálně. „Každý rok se snažíme nabídnout něco nového, dáváme prostor inovativním pohledům na tradiční přístupy a aktuálním tématům, aby si návštěvníci z festivalu odnesli praktické tipy, nápady, inspiraci nebo konkrétní výrobky,“ říká zakladatel festivalu a jeho ředitel Ctirad Hemelík.

Zdravě, ale i zodpovědně

Součástí festivalu bude také miniveletrh fairtradových výrobků, kde na návštěvníky čekají ochutnávky, soutěže, přednášky a další aktivity. Fair trade je spravedlivý obchod. Lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Za svou kávu, kakao nebo banány dostávají spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti můžou chodit do školy. Organizace Fairtrade Česko a Slovensko představí produkty firem, které s touto filozofií rezonují – zastavte se na kávu nebo něco dobrého na zub.

S produkcí kvalitních biopotravin se návštěvníci mohou seznámit v přednáškovém bloku „Od vidlí po vidličku“, který připravila PRO-BIO LIGA. Společným jmenovatelem vystoupení bude produkce kvalitních potravin. Řeč bude o zapomenutých plodinách jako jednozrnka, dvouzrnka, červená pšenice, čirok, proso, pohanka, které lze z pohledu výživy označit na české superpotraviny. Zaostříme i na kvalitu masných výrobků a úskalí výroby potravin bez chemie. V závěru se seznámíme se značkami kvality, kterým se dá věřit. Seznámíte se s příběhem rodinné farmy Lukava.

Co když vám v úspěchu brání jen vlastní hlava?

Ne nadarmo se říká, že život podle našich představ je otázkou způsobu našeho myšlení. Zní to sice jednoduše a logicky, ale někdy nám brání negativní zkušenosti nebo nedostatek sebedůvěry. Důležité je naučit se správně myslet, jedině tak můžete vyniknout. Jak vypadá práce profesionálního kouče, si návštěvníci mohou zdarma vyzkoušet v koučovací zóně Aleše Kaliny, autora metody Emoční rovnice. A v jeho sobotní přednášce se zase dozví, v čem nás ovlivnilo dětství, nebo v čem kopírujeme chyby svých rodičů.

Festival pro celou rodinu

Na festival vezměte i děti, je zde pro ně připraven bohatý program zahrnující tvořivé dílničky, kurzy vaření a nebude chybět ani hlídací koutek. Zkrátka nepřijdou ani rodiče, čekají na ně přednášky věnované mateřství i rodičovství a aktuální témata jako přirozený porod, očkovací kalendář nebo mnoho praktických informací, například jak vybírat školu a v čem se liší klasické vzdělávání od alternativního, či jak rozvíjet dětský potenciál.

www.evolution.cz

program na: http://program­.festivalevolu­tion.cz


publikováno: 22. 3. 2018, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: akce, bio, celiakie, cvičení, detox, ekologické, imunita, inovace, kondice, nemoci, očista, zábava

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+