Hormonální jógová terapie vás zbaví stresu | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Hormonální jógová terapie vás zbaví stresu

10. 11. 2015

V důsledku negativních emocí, starostí a stresu vznikají v našem těle k nepatrné svalové kontrakce, které vedou k omezení proudu životní energie, její stagnaci či zablokování v určitých oblastech. Vyčerpávají naši energii a tělo zůstává v permanentním napětí. Hormonální jógová terapie (HJT) přináší řadu technik relaxace a jóganidry (jógového spánku), technik, které, představují možnost kvalitního uvolnění a jsou vhodnou přípravou naši rozrušenou mysl na hluboký osvěžující a klidný spánek.

Harmonizuje tělo

Velcí jógová mistři dobře vědí, že 20 minut hluboké relaxace vydá za 2 hodiny spánku. V HJT používáme speciální techniky relaxace s vizualizací, dechové techniky a techniky harmonizující naše energetické tělo, naše emoce. Dochází tak k uvolnění všech svalových struktur včetně hlubokých, ke zklidnění dechu, normalizaci srdečního rytmu a krevního oběhu a v neposlední řadě také ke zklidnění mysli. Vzniká tak prostor pro obnovení a udržení ztracené energie, dochází k tělesné i duševní regeneraci.

Pouhých 30 minut cvičení

„Za pouhý víkend jste schopni naučit se antistresovou sestavu, která vám pomůže se stresem bojovat. Jednoduše ji pak můžete praktikovat kdekoliv a kdykoliv,“ říká Jana Černotová, terapeutka a cvičitelka HJT. Účinky pocítíte již po víkendovém kurzu. Sestavu pak stačí cvičit třikrát týdně, ovšem jak říká terapeutka, čím častěji cvičíte, tím lepší výsledky samozřejmě pocítíte. Časem si tělo řekne, jak často máte cvičit. Ucelenou a do detailu propracovanou sestavu je potřeba cvičit v celku, v daném pořadí pouhých 30 minut. Jedině tak je zaručena její účinnost na hormonální systém. „Terapeutické účinky jsou opravdu velmi silné, techniky vyžadují znalou instruktáž a odborné vedení, proto si vybírejte pouze lektorku certifikovanou Dinah Rodriguez, zakladatelka hormonální jógové terapie, která se praxí zabývá přes 50 let,“ radí s výběrem terapeuta Jana Černotová.

www.hormonalni-diabetes-joga.cz


publikováno: 10. 11. 2015, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: deprese, hormony, jóga, klimakterium, kondice, krása, meditace, odpočinek, prevence, psychika

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+