Hýbejte se a budete v pohodě | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Hýbejte se a budete v pohodě

24. 3. 2022

Jaro je pro vaši fyzičku dostatečnou výzvou, takže neváhejte. Je normální, že nás to táhne ven, protože pohyb na vzduchu je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Začínejte pomalu a zlehka podle toho, jak se cítíte. Každý jsme jiný a jinak reagují i naše svaly. Jsou závislé na stavbě těla a jeho držení a to znamená, že pro někoho je 10 tisíc kroků hračka, zatímco jinému přinesou svalovou horečku.

Moje tělo, můj plán

Cílem není se při pohybu zničit, ale naopak. Námahu má střídat relax, aby mohlo dojít k regeneraci. Možná je to překvapivé, ale svaly nerostou při výkonu, ale v klidu, a to i během spánku. Abyste nespalovali své vlastní svaly, je třeba doplňovat bílkoviny – ideálně do 45 minut po výkonu. Hodnotným zdrojem bílkovin je třeba maso z pasoucích se zvířat nebo syrovátka, ale postačí i kousek sýra, tvaroh nebo vejce. Dopřát si můžete i jednoduché nebo ovocné cukry v jejich přirozené formě, zatímco sacharidům se raději vyhněte.

Co dělat, aby svaly nezatuhly a nevytvořily bolestivé spasmy?

Pomůže lehký strečink v kombinaci s masáží. Dostane vás do pohody a s pomocí masážních gelů od ALPY ji zvládnete sami. Vyzkoušejte!

ALPA gel s kostivalem je přítelem pohybu. Uvolňuje svalstvo i klouby a příznivě působí na zhmožděniny a výrony. Obsažený extrakt z hřebíčku pomáhá od bolesti, zázvor prohřívá tkáně a silice z kosodřeviny působí proti zánětu. ALPA gel vám pomůže vrátit se do kondice přirozenou cestou.

ALPA kaštanový gel obsahuje extrakty z kaštanu a rozmarýnové silice. Zmírňuje pocity unavených nohou a celkově ulevuje žilnímu systému. Podporuje pružnost a pevnost cévních stěn a zmírňuje otoky. Působí okamžitě a má osvěžující a zklidňující účinky. Zlepšuje prokrvení, působí protizánětlivě a mírně svíravě.

ALPA vám pomůže připravit tělo na zátěž. Díky tomu pak bude každý trek snazší a každý kilometr lehčí. A vy si ho pořádně vychutnáte. Na ALPU se můžete spolehnout, vrací vás do hry už 109 let.

www.alpa.cz


publikováno: 24. 3. 2022, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, cvičení, pohyb, prevence, svaly

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+