Jak přežít chmurný podzim? | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Jak přežít chmurný podzim?

7. 11. 2022

Krátké dny, málo slunce, deštivo a sychravo – zkrátka podzim je tu v plné síle. S úbytkem světla a zkracujícími se dny se často můžeme potýkat se zhoršením nálady, zvýšenou únavou, a někdy dokonce depresemi. Jako by se pochmurnost zvenku dostala až do našeho nitra. Jak se takovým stavům vyhnout? Nechte se inspirovat našimi třemi tipy.

Ve zdravém těle zdravý duch

K psychické pohodě člověka a duševní odolnosti přispívá zejména dobrý fyzický stav. Vedle pravidelného pohybu je zcela klíčový relax a uvolnění stresem napjatých svalů. Na to jsou ideální wellness a lázeňské pobyty. Podzimní únavu skvěle odbourají například uhličité koupele. „Oxid uhličitý se během nich vstřebává přes kůži do krevního oběhu a je nejlepším přírodním prostředkem k rozšiřování cév. Po sérii koupelí se tak krásně prokrví a okysličí všechny tkáně,“ vysvětluje Eva Olšová, obchodní a marketingová ředitelka Spa Resortu Libverda. Ideální jsou též masáže. Úplnou novinkou, kterou můžete právě ve Spa Resortu Libverda vyzkoušet, jsou suché masážní vany, při nichž zůstanete oblečeni. Během této procedury vás bude proud vody masírovat přes membránu. Podobně jako klasická masáž i tato přispěje ke snížení svalového napětí, zvýšení prokrvení tkání, stimulaci lymfatického systému, zlepšení metabolismu a odbourání stresu.

Objevte cestu do svého nitra v přírodě

Terapie a obecně jakákoliv psychologická pomoc byla dříve jedno velké tabu. Dnes se naštěstí lidé přestávají bát o svých problémech mluvit a vyhledat odbornou pomoc. Proměnou prošel i samotný průběh terapie a obecně péče o duševní zdraví. Aktuálním trendem je co nejvíce léčit svou duši v přírodě. „V přírodě je hlas naší duše mnohem lépe slyšet, proto s klienty vyrážím na jedno či vícedenní poutě, kde tomuto hlasu nasloucháme, zkoumáme ho a pracujeme s ním. Poutě jsou určeny pro všechny, kdo touží poznávat a spustit se do hloubky svého nitra, posvítit si na důležitá životní témata nebo si jen tak v přírodě vydechnout a podívat se na svůj život z nového úhlu,“ říká Elen, zakladatelka terapeutických lesních poutí S Elen v lese.

Promluvte si s odborníkem

Pokud se cítíte opravdu na dně, jste spíše konzervativní typ, na přírodu vás moc neužije, a máte pocit, že to sami nezvládnete, je na čase vyhledat odbornou pomoc. Ani v tomto případě však nemusíte vyrážet do ordinace a čekat hodiny v čekárně. Postačí vám pouze zapnout internet. Mezi nejoblíbenější platformy poskytující odbornou psychologickou pomoc se řadí Terap.io. V databázi nabízí stovku terapeutů, zájemce si může sám vybrat vhodného terapeuta, termín, čas i formu terapie.

Nenechávejte špatnou náladu, aby vás zcela paralyzovala. Odborníci tvrdí, že pokud je neopodstatněný splín delší jak 14 dnů, je třeba situaci řešit, aby se nerozvinula do komplikovaných depresí. Je důležité, aby se člověk naučil i v tomto ohledu sám se sebou pracovat a zjistil, co je třeba udělat, aby se cítil šťastný a spokojený!


publikováno: 7. 11. 2022, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: prevence, psychika

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+