Jarní detox s MatchaTea | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Jarní detox s MatchaTea

28. 3. 2016
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Pravý čaj Matcha pochází z Japonska.

Výherci: Eva Kovaříková, Jiřina Kubáčová, David Černín

Jarní detox je téměř kouzelné slovní spojení. Skrývá v sobě chuť probudit se ze zimního spánku a připravit se na prosluněné dny plné energie. Často si dáváme novoroční předsevzetí, která nedodržujeme, a poslední dny zimy jsou tak další příležitostí udělat něco pro sebe. Nepropásněte tu svou a dopřejte si ještě krásnější jaro s MatchaTea.cz. Soutěžte navíc o MatchaTea Charger.

Působí blahodárně na tělo i mysl

Probouzení přírody je odjakživa spjaté se zelenou barvou, která je pro nás symbolem života, mládí, bezpečí i naděje. Abychom tento pocit umocnili, přidáváme do jídelníčku stále více zelené i pestrobarevné zeleniny a ovoce. Jak si ale poradit s pitným režimem? Voda je sice základ, na kterém musíme stavět, ale chybí v ní prvky, které najdeme jinde. Například v čajích. Ty působí blahodárně nejen na naše tělo, ale i mysl.

Pár minut jen na sebe

„Čajové rituály mají své místo především v asijských zemích, které jsou pro nás poměrně vzdálené a exotické. Ale i obyčejně připravený šálek čaje nám může pomoci se zklidnit, udělat si alespoň pár minut jen na sebe a své myšlenky,“ vysvětluje Petr Patočka ze společnosti Čajová květina, s.r.o., která je největším českým dodavatelem čaje Matcha v BIO kvalitě. Právě myslet na sebe a nevěnovat se jen fyzickým, ale i psychickým potřebám, je u jakékoli očisty velmi důležité. Duševní pohoda totiž se zdravým tělem velmi úzce souvisí.

Pro lepší náladu

Japonský jemně mletý čaj Matcha vyniká svou krásně zelenou barvou i netradiční chutí. Díky svému složení je vhodný nejen pro detox, ale i každodenní popíjení. Katechiny (obzvlášť EGCG) pomáhají v boji s rakovinou, aminokyselina L-theanin podporuje tvorbu hormonů dopamin a serotonin, které zlepšují náladu, posilují paměť, navozují pocit uvolnění bez ospalosti a poradí si i se špatnou koncentrací. Jedna miska čaje MatchaTea navíc obsahuje dostatečné množství vlákniny, bílkovin, draslíku, vápníku, železa i vitaminů A a C, které zajistí správné fungování našeho těla a jeho imunitního systému.

Pro detoxikaci organismu s čajem Matcha je důležitou složkou chlorofyl. Látka, kterou si všichni pamatujeme z přírodovědy na základní škole. Zelený pigment, díky kterému má MatchaTea svou charakteristickou barvu, vzniká během posledních týdnů pěstování čaje. Rostliny čajovníku jsou zastíněny, aby chráněné před slunečním světlem vyprodukovaly více zmíněného barviva. Chlorofyl má totiž schopnost z našeho těla „vypláchnout“ těžké kovy i chemické toxiny.

Připravte se na jaro s MatchaTea

Příjem tekutin je velmi důležitý pro celkové zdraví člověka, a to nejen při detoxu. Kromě čisté vody je dobré pít i neslazené zelené či bylinkové čaje. Dodají tělu další potřebné látky a navíc pitný režim osvěží a zpříjemní. Čaj Matcha nemusíte připravovat jen podle receptů starých japonských mnichů. Tedy jemný čajový prášek zalít vodou okolo teploty 80 °C, dobře rozmíchat nebo protřepat v šejkru a vypít. Můžete jej směle přidat i do smoothie z ovoce a zeleniny, bílého jogurtu, snídaňové kaše nebo chia pudingu či se naladit na nadcházející teplé dny Matcha nanukem z nízkotučného jogurtu.

Pomáhá s akné

Při péči o tělo se nezapomeňte zaměřit i na svou pokožku, která je odrazem našeho zdraví. Využití čaje jinak než k popíjení není žádnou novinkou. V kosmetice mají své místo extrakty černého, zeleného i bílého čaje. Matcha čaj povzbuzuje přirozeně ozdravné a omlazující procesy v pokožce, bojuje proti volným radikálům, působí protizánětlivě a dokáže významně pomoci dokonce i s akné. „Naší prioritou je nabídnout zákazníkům kvalitní čaj Matcha k přípravě lahodného nápoje, ale byla by škoda nevyužít jeho vlastností i v dalších oblastech. Nabízíme proto i čistě přírodní krém a olejové sérum obohacené o MatchaTea,“ vysvětluje Petr Patočka. Kosmetická řada MatchaTea Karité je vhodná pro citlivou i vysušenou pokožku.

Co nového u MatchaTea?

Rádi cestujete a nechcete přijít o požitek z pití čerstvě připraveného čaje Matcha? Pak je ideální zvolit novinku roku 2016: Matcha Charger. Jedná se o tubus, který obsahuje šejkr o objemu 0,7 litru a 15 dvougramových sáčků lahodného MatchaTea. Nástroj na přípravu i ingredience jsou tak nově k dispozici přímo v kompaktním cestovním balení.

Kde pořídit kvalitní Matcha Tea?

Třeba v kamenném Matcha Pointu. Milovníci jemně mletého čaje mohou nyní navštívit první český showroom zaměřený na originální stoprocentní zelený čaj Matcha. V Praze v pražských Holešovicích (Praha 7), přesněji na ulici Osadní 1465/7. Svým úzce specializovaným zaměřením bude unikátní v celé Evropě a dalších po celé republice. Vše je také dostupné na http://www.mat­chatea.cz/- kde najdete i nápovědu, či v dalších menších Matcha Pointech po republice.

Soutěžní otázka

Odkud pochází pravý čaj Matcha?

a) Japonsko

b) Filipíny

Tři výherci, kteří do 8. 4. 2016 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou MatchaTea Charger. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením Changer.


publikováno: 28. 3. 2016, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: čaj, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+