Kam do lázní s dýchacími a pohybovými problémy? | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Kam do lázní s dýchacími a pohybovými problémy?

21. 6. 2017

Trápí vás nebo vaše děti opakovaně dýchací problémy? Pak by vám všem jistě pomohl pobyt v Lázních Luhačovice. Zdejší účinná léčba je založena na využití přírodních léčivých zdrojů v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Při lázeňské léčbě se minerální vody užívají k pitné kúře, inhalacím a přírodním minerálním koupelím. Celkem je možné poskytnout cca 60 procedur různého typu. Místní přírodní zdroje, krásná příroda i vynikající možnosti ubytování a vyhlášená kuchyně zdejších hotelů ale lákají i na krátkodobější relaxační a wellness pobyty.

Unikátní léčivé prameny

Lázně Luhačovice patří mezi největší lázeňská zařízení u nás. V oboru léčení dýchacích cest jsou profilovým a hlavním léčebným zařízením v zemi. Lázně se nacházejí v krásném údolí říčky Šťávnice obklopené lesy v nadmořské výšce 250 m n. m.. Hlavním léčebným přírodním zdrojem jsou minerální vody, charakteru hydrogenuhliči­tanochloridosod­ných jodových kyselek o teplotě 8 – 10 °C.

Systematické využívání minerálních pramenů pro léčebné účely má více než 300letou tradici. V roce 1669 brněnský lékař Jan Hertod zveřejnil ve Věstníku vídeňské univerzity pod názvem Tartare Mastix Moraviae „Bič na usazeninu“ charakteristiku pramenů s doporučením jejich využití pro léčení některých onemocnění. V roce 1776 vídeňský biochemik prof. Cranz provedl chemickou analýzu luhačovských vod a zveřejnil jejich chemické složení. Označil je za jedny z nejúčinnějších ve střední Evropě pro jejich vysoký obsah minerálních látek a proplynění CO2.

Na území Lázní Luhačovice se v současnosti nachází 13 pramenů. Nejznámější z nich jsou Vincentka, Ottovka, Aloiska, pramen Dr.Šťastný. Jména pochází zejména od členů šlechtického rodu Serenyi, dřívějších majitelů panství, na jejichž pozemcích se prameny nacházely.

Stavby od slovenského architekta Dušana Jurkoviče

Základy moderního lázeňství v Luhačovicích se datují od roku 1902, kdy z iniciativy lékaře a tehdejšího ředitele lázní Františka Veselého byla založena Akciová společnost lázní luhačovských. Po jejím ustavení a v následujících letech došlo k velkému rozvoji lázní charakteristickém výstavbou hotelů, penzionů a léčebných zařízení. Mnohé z nich jsou od slovenského architekta Dušana Jurkoviče a dalších významných architektů a jsou zapsány mezi kulturními památkami státu.

Nemoci, které si můžete léčit

V Lázních Luhačovice se u dospělých léčí onemocnění dýchacího ústrojí, poruchy pohybového aparátu, onemocnění nervová, trávicího ústrojí, výměny látkové (cukrovka), nemoci oběhového ústrojí a onkologická onemocnění. U dětí se léčí nemoci dýchacího ústrojí, obezita, nemoci trávicího ústrojí a také kožní a onkologická onemocnění. Lázeňská léčba je poskytována dětem již od 1,5 roku s doprovodem.

Skvělá zábava

Lázně Luhačovice nabízejí svým hostům nejen lázeňskou léčbu, ale i možnost aktivního odpočinku, kulturní a společenské vyžití. K lázeňskému životu každoročně patří slavnost Otevírání pramenů při zahájení lázeňské sezóny, hudební Festival Janáček a Luhačovice, vystoupení předních českých umělců ve vlastním Lázeňském divadle, kolonádní koncerty i zábavné programy přímo v lázeňských hotelech. Ke sportovní nabídce patří tenis, golf (30 km od Luhačovic), squash, minigolf, kuželky, cyklistika.

Cestovní agentura Luhanka pořádá pro hosty zájezdy do památných míst regionu jako jsou hrady, zámky, muzea, skanzeny a místa lidové kultury.

Velká cena cestovního ruchu, Hit sezóny

Novinka v nabídce 2017 Víkend pro single cestovatele v hotelu Alexandria byl letos oceněn Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy jako HIT sezóny pro rok 2017. Pobyt zároveň získal druhé místo v celostátní soutěži Velká cena cestovního ruchu 2016/2017. Pobyt se řadí k výjimečným produktům na českém trhu vzhledem k cílové skupině, na níž se zaměřuje. Umožňuje účastníkům otevřít nové obzory a lépe poznat sebe sama. Účast na společných aktivitách je zcela dobrovolná. Hosté se setkávají ráno u snídaně a večer při večeři a zapojují se do společenských aktivit podle nálady. Obsah byl připraven tak, aby maximálně využil všech předností luxusního ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu. Kromě volného vstupu do největšího a nejluxusnějšího wellness centra v Luhačovicích ve stylu starořímských lázní pobyt zahrnuje i řadu relaxačních procedur. Cestovat samostatně bez partnera či přátel je zcela přirozené, což obecně povzbuzuje poptávku u singles i po jiných lázeňských pobytech.

Hotel Alexandria získal pátý titul Czech Hotel Awards

Páté vítězství v dosavadních šesti ročnících soutěže Czech Hotel Awards zaznamenal wellness hotel Alexandria**** v kategorii nejlepších Spa & Wellness hotelů ve Zlínském kraji. Czech Hotel Awards je soutěž o titul nejoblíbenějšího hotelu v České republice, je přehlídkou českých hotelů nabízejících nejkvalitnější služby a klade si za cíl zmapovat a zviditelnit nejlepší hotely po celé České republice. Ocenění pro Hotel roku 2017 jsou udělována pro každý kraj a pražský obvod.

Lázeňský pohárek NECTARIUM v nových barvách

Symbolem minulé sezóny se stal lázeňský pohárek NECTARIUM – jednoduchý, bílý, s netypicky vsazeným brčkem. Adéle Choré, autorce a vítězce designérské soutěže, kterou vyhlásila společnost, se v něm nejlépe podařilo propojit tradice s moderními trendy. Zájem o něj byl velký. Pro letošní sezónu jsou připraveny nové barevné varianty, které se začaly nabízet v polovině května během slavnosti Otevírání pramenů.

Kulturní akce v roce 2017

Luhačovice jsou díky bohaté nabídce kulturního vyžití právem považovány za kulturní a společenské centrum jihovýchodní Moravy. Největší moravské lázně jsou také úzce spjaty se světově známým hudebním skladatelem Leošem Janáčkem, který je navštívil pětadvacetkrát. K Luhačovicím každoročně patří Luhačovické kulturní léto s hudebními a divadelními festivaly. Prvním z nich, který se může pochlubit nejdelší historií, je Festival Janáček a Luhačovice, dále Akademie Václava Hudečka a přehlídka komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice. K novějším projektům akciové společnosti Lázně Luhačovice patří Luhačovice v tanci, Řezbářské sympozium – Krása v dřevě ukrytá, přehlídka ochotnických divadelních souborů Luhačovická divadelní sešlost a Dny slovenské kultury, které prezentují v našich lázních slovenský folklor, hudbu, divadlo či jiné umění.

Akciová společnost Lázně Luhačovice provozuje, jako jediná lázeňská společnost v ČR, vlastní kamenné divadlo z roku 1908, ve kterém se v období od května do září koná každoročně více než 40 kulturních pořadů z hudebního i dramatického žánru. Vzhledem k tomu, že divadlo nemá vlastní umělecký soubor, jsou vystoupení zajišťována ve spolupráci s renomovanými stálými scénami a předními českými i zahraničními umělci.

Pravou lázeňskou atmosféru pravidelně navozují v období hlavní sezóny čtyři desítky kolonádních koncertů pro širokou veřejnost konaných přímo na Lázeňském náměstí. Spojení lázeňské péče a kulturního vyžití se tak stává zážitkem pro tělo i duši. Není proto výjimkou, že pro řadu hostů je hlavním důvodem pro návštěvu Luhačovic právě kulturní dění. Proto pro milovníky hudby a divadla pravidelně připravujeme lázeňský pobyt Symfonie zdraví v období Luhačovického kulturního léta.


publikováno: 21. 6. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: lázně, léčba, zábava

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+