Kniha Příběhy vagíny pomáhá ženám porozumět svému tělu | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Kniha Příběhy vagíny pomáhá ženám porozumět svému tělu

17. 11. 2023

Herečka a komička Iva Pazderková a sexuoložka Laura Janáčkové se staly kmotrami nové publikace s názvem Příběhy vagíny a pokřtily ji intimním gelem. Novinka na knižním trhu má ambici rozbít tabu okolo intimního zdraví. „Vagína, tam to všechno začíná. Přála bych ženám, aby si to uvědomily a tahle knížka jim s tím pomůže,“ zmínila během křtu sexuoložka, psycholožka, publicistka Laura Janáčková.

Praktický průvodce intimním zdravím ženy

Kniha byla pokřtěna začátkem listopadu za účasti autorek, médií, lékařů, influencerek a známých osobností. „Ta knížka se týká 50 % populace, a tak by se měla stát součástí příběhů všech žen. Může ji číst vlastně kdokoli a vždycky tam najde něco, co může potřebovat,“ dodala herečka a stand-up komička Iva Pazderková.

Nová publikace vzešla ze spolupráce českých značek Gynella a Maluna a komunity Ženy s.r.o. a podílelo se na ní téměř 30 odborníků. „Bez ohledu na věk, nevědomost je stále veliká, proto jsme Příběhy vagíny pojali opravdu komplexně a zároveň lidsky a srozumitelně. Ať už vnučky dovzdělají své babičky, nebo maminky své dcery, prostor pro diskusi mezi generacemi tu určitě je,“ řekla Petra Tymešová, marketingová ředitelka Heaton do jejíž portfolia Gynella spadá.

V České republice je téma intimního zdraví žen dlouhodobě opomíjeno, což vedlo k vytvoření tohoto manuálu pro ženy různých generací. Hlavním cílem je pomoci ženám lépe porozumět svým tělům a projít různými životními etapami s větším sebevědomím. Zároveň může být průvodcem pro milující rodiče při výchově dospívajících dcer.

„Ženy často mlčí o svých intimních problémech, což vede k nedostatečné prevenci a špatným návykům předávaným dalším generacím. Publikace nezůstává jen u tématu intimního zdraví, věnuje se i osobnímu rozvoji, kariéře, rodině, receptům a všem aspektům, které jsou ženám blízké,“ dodává Petra Tymešová z Gynelly. Snahou autorů je tak prolomit obecný ostych, a naopak vyzdvihnout důležitý krok směrem k osvětě, vzdělání a odstranění tabu v oblasti ženského intimního zdraví.

Nová kniha přináší konkrétní tipy a rady, jak se vyvarovat a řešit intimní problémy za všech okolností. Zjistíte v ní, jak mít svůj cyklus „pod kontrolou“, jak na intimní hygienu a holení bez pupínků. Mladší dívky ocení i tipy, jak se připravit na první návštěvu gynekologa. Vše ve spolupráci s renomovanými lékaři a dalšími odborníky. Kromě intimního zdraví se věnuje také osobnímu rozvoji, kariéře, dětem, domácnosti, rozhovorům s inspirativními lidmi, receptům i nejrůznějším tipům a vlastně všemu, co je ženám, blízké.

Knihu lze zakoupit na www.gynella.com.


publikováno: 17. 11. 2023, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: gynekologie, intimní zdraví, knihy, sex

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+