Konopná kosmetika s omlazujícími a regeneračními účinky | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Konopná kosmetika s omlazujícími a regeneračními účinky

4. 4. 2014
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Konopný olej se získává ze semen.

Výherci: Milena Uhříková, Stanislav Vlnas, Diana Králová

Konopí má skutečně pozitivní účinky na lidský organismus a zdraví člověka. Dovede pomoci například při bolestech, astma, působí protizánětlivě, podporuje imunitu a pomáhá i při epilepsii nebo zeleném zákalu. Konopí totiž není jen moderní, ale skutečně účinné. I to je důvod proč se v poslední době stále více vyrábí také konopná kosmetika. Zákazníci ji mají rádi, žádají si ji a nemohou si její účinky vynachválit. Jaké poklady v sobě tedy konopná kosmetika ukrývá?

Už v antickém Babylóně

Konopí je bylina známá už po tisíce let. Užívali ji v antickém Babylóně a znali ji i starověcí Číňané, ale skutečný boom zažilo konopí až ve 20. století a dalo by se říct, že v současnosti ještě stále jeho popularita roste. V průběhu let se také stalo nedílnou součástí nejrůznějších krémů a dalších kosmetických přípravků.

Zázračný olej z biokonopí

Konopná kosmetika obsahuje olej, který se získává lisováním ze semen konopí. A právě olej má v této kosmetice zásadní význam. Obsahuje totiž esenciální mastné kyseliny, které jsou pro naše tělo nezbytné, protože si je tělo samo nedovede vyrobit. Jsou to především omega 6 a omega 3 mastné kyseliny, cenné aminokyseliny, vitaminy A, B1, B2, B6, C a E a řada dalších minerálních látek.

Hydratuje

Konopný olej příznivě působí na naší kůži, proto je součástí řady pleťových, vyživujících a omlazující krémů. Olej ze semen konopí totiž naši pleť hydratuje, a tím i omlazuje, dodává jí potřebné živiny a obnovuje její původní vzhled. Skvěle působí i na problematickou pleť, které pomáhá od problémů a ceněné jsou i jeho antibakteriální účinky. Ale nejen zkrášlující produkty pracují s olejem z biokonopí. Své místo má i v krémech na nejrůznější problémy, přípravcích na vlasy a dokonale se hodí i pro masáže nebo koupele.

Na suchou i popraskanou kůži

Jsou to pochopitelně pleťové a regenerační krémy, v nichž konopí působí proti vráskám, zlepšuje celkovou kvalitu pleti, pomáhá i s opary nebo suchou a popraskanou kůží. V některých z nich se pojí například ještě s kyselinou hyaluronovou, která zvyšuje účinnost krému tím, že proniká do nejhlubších struktur pleti (Cremcann Hyaluron). Jinde je účinnost konopného oleje ještě znásobena koenzymem Q10, který rovněž regeneruje, dodává pleti pružnost a vitalitu (Cremcann Q10).

Koupele a masáže

Konopný olej oceníme ale také samotný, například při koupelích nebo masážích. Skvěle nám uvolní svalstvo a dopřeje zaslouženou regeneraci, dokáže nás také zbavit křečí, bolesti svalů a pomůže i při rehabilitaci (Cannol).

Klouby, šlachy a svaly

Příznivý vliv má i při masáži v oblasti svalů, kloubů a šlach. Účinnost konopného oleje je ještě propojena s vlastnostmi koloidního stříbra, které také příznivě působí právě v oblasti svalů a kloubů (Arthrocann). Hodí se hlavně v případech léčby bolestivých projevů na kůži nebo po operacích, zlomeninách či jiných sportovních úrazech.

Těžké a unavené nohy

I s tak nepříjemným problémem jako jsou těžké a unavené nohy dokáže olej z bio konopí pomoci. Díky svému spojení s panthenolem, koenzymem Q10 a koloidním stříbrem se z něj stává téměř zázračný krém (Varicann). Skvěle pomůže při dlouhodobých potížích i akutním problému, a navíc má schopnost osvěžit a ulevit na ošetřeném místě. Konopný olej tak skutečně využije každý bez ohledu na věk i pohlaví. Ideálním dárkem, který potěší, zkrášlí i pomůže od bolesti se tak může stát jakýkoli produkt konopné kosmetiky.

Soutěžní otázka

Z čeho se získává konopný olej?

a) z květů

b) ze semen

Tři výherci, kteří do 16. 4. 2014 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží balíček s konopnou kosmetikou. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením konopná.


publikováno: 4. 4. 2014, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: bio, ekologické, ekzém, estetické kúry, klouby, kosti, krása, péče o pleť, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+