Krizi středního věku lze u mužů zmírnit | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Krizi středního věku lze u mužů zmírnit

2. 2. 2016

Úbytek svalové hmoty a přibývání tělesného tuku zejména v oblasti břicha jsou u mužů s postupujícím věkem téměř nevyhnutelné. Mohou za to hormonální změny, které nastávají nejen u žen, ale i u mužů, a tzv. krize středního věku, odborně nazývaná andropauza. V těle muže při ní dochází k poklesu hladiny testosteronu, který je důležitý nejen pro tvorbu svalové hmoty.

Snadnější změny

Řešením může být nový doplněk stravy Andromen od české společnosti Woykoff s obsahem unikátní kombinace přírodních účinných látek, které prokazatelně zvyšují tvorbu testosteronu a pomáhají vypořádat se s negativními vlivy andropauzy. Díky svému jedinečnému složení bude změna vašeho muže po fyzické, ale i psychické stránce mnohem snadnější.

Úbytek testosteronu

„Testosteron je hormon, který výrazně ovlivňuje zdraví a kondici muže. Při jeho nedostatku je muž méně výkonný a rychleji se unaví. Nízká hladina testosteronu v těle také přispívá k ukládání tuku, a to především v oblasti břicha. Řešením je dostat tyto látky zpět do těla pomocí doplňků stravy,“ říká prof. MUDr. RNDr. Vilím Šimánek, DrSc., z Ústavu lékařské chemie a biochemie Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Pomoc z přírody

Andromen obsahuje účinné látky přítomné v extraktu z kotvičníku zemního (Tribulus terrestris), které zvyšují koncentraci testosteronu v krvi, snižují podrážděnost, vyčerpanost a pocit únavy a zlepšují imunitu i sexuální výkonnost. Dále je v přípravku obsažen korejský ženšen snižující vyčerpanost a pocit ztráty energie, zinek, který zvyšuje imunitu a omezuje ztrátu svalové hmoty, selen, který je důležitý pro tvorbu bílkovin a podporuje imunitu, a vitamin E.

Nejčastější příznaky andropauzy

• úbytek svalové hmoty a přibývání tělesného tuku,

• celková únava organismu, snížené sebevědomí a nadšení, zvýšená podrážděnost,

• problémy s pamětí a koncentrací,

• ztráta vlasů,

• ztráta sexuálních funkcí a libida,

• problémy s prostatou a močením.


publikováno: 2. 2. 2016, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: andropauza, muž

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+