Léto je tu! Dejte si pozor na záněty | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Léto je tu! Dejte si pozor na záněty

18. 6. 2018

Léto přišlo letos brzy a s ním i dovolená, koupání v bazénu a slunění. Mnohé z nás si však tyto radovánky neužijí. Je to totiž i doba, kdy nejednu z nás trápí zdravotní potíže. K vůbec nejčastějším patří zánět močového měchýře. Minimálně jednou za život jej prodělá každá druhá žena. Abyste si dovolenou letos užili bez obav, připravili jsme pro vás tipy a rady, jak se zánětu vyhnout.

Nezůstávejte v mokrých plavkách

První úskalí se skrývá již v koupání. Přesněji řečeno ve vodě, v níž se chcete ochladit za horkých letních dnů. Podle odborníků totiž může až u poloviny žen koupel v rybníku či ve veřejném koupališti vyvolat změny kyselosti poševního prostředí, čímž roste riziko přemnožení kvasinek či jiných bakterií. Lepší podle nich není ani chlórovaná voda v bazénu. Ta totiž zvyšuje přirozené pH pochvy a může zahubit některé důležité poševní bakterie. „Zkázu“ pak mohou dokonat mokré plavky, ve kterých mnohé z nás zůstávají. Ty přispívají k zapaření a pocení, což je ideální prostředí pro kvasinky. Jakmile vylezete z vody osprchujte se a převlékněte se do suchých plavek.

Opatrně se zmrzlinou a limonádami

Dalším významným aspektem, který má velký vliv na vznik potíží, je nevhodné jídlo a pití. Nadbytek cukrů ve stravě, které v létě může mít na svědomí zmrzlina, alkoholické míchané drinky či slazené nápoje, dokáže udělat pořádnou paseku. Takže místo nich zvyšte příjem vody a hlídejte si pitný režim. „Proplachování“ močového měchýře pomůže odplavit případné nežádoucí bakterie. Nebudou mít čas se usadit.

Neseďte na chladné zemi

Pokud se chystáte na večerní grilování či posezení na zahradě, dejte si pozor, abyste neseděla na studené zemi. Prochladnutí může vést ke zhoršení prokrvení a následnému množení nejrůznějších bakterií. Vždy tedy mějte po ruce deku, polštářek či alespoň svetr, co si dáte pod sebe.

Nepodceňujte prevenci a první příznaky

Máte-li s letními záněty močového měchýře své zkušenosti, pak nepodceňujte prevenci. Při ní i jakmile se objeví první příznaky potíží, v podobě nezvladatelného nutkání na močení doprovázené pocitem pálení a řezání, si naordinujte brusinky.

Ovšem v lékárně je k dostání celá řada produktů s velmi rozdílnou kvalitou. Přípravek musí být vyroben ze severoamerické klikvy, a nikoliv z českých brusinek. Dále nestačí jen obsah účinných látek tzv. proanthokyanidinů (PAC). Ty jsou důležité, ale představují jen jednoho hráče a vy potřebujete celý dobře sehraný tým, který boj zvládne. Ten tvoří všechny účinné látky obsažené ve všech částech plodu brusinky, jež působí synergicky a zvyšují celkový účinek. Proto vybírejte produkt, který obsahuje extrakt z celých plodů brusinek i s látkami PAC. Sáhnout můžete třeba po osvědčených Swiss Mega Brusinkách, které obsahují silně koncentrovaný výtažek Cran-Max, jenž využívá všech částí plodu a ochranná technologie BioShield pak uvolňuje účinné látky až 16 hodin, takže působí i po celou noc a zabraňují množení škodlivých bakterií.

Letní radovánky nezanedbávejte

Díky dodržování jednoduchých pravidel se nemusíte vzdát žádných radostí na dovolené. Jen je potřeba k nim přistupovat se zdravým rozumem a mírou, pak se nebudete muset bát následků a problémů. Právě prevence a předcházení vás mohou zachránit od tolik typických a rozšířených zánětů močových cest.

Zdroj: www.brusinky.cz


publikováno: 18. 6. 2018, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: léto, močový měchýř, nemoci, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+