Liposomální doplňky stravy se výborně vstřebávají | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Liposomální doplňky stravy se výborně vstřebávají

24. 8. 2021

Také výzkum týkající se lidského těla a jemu prospěšných látek se velmi vyvíjí. Aktuální novinkou je liposomální technologie. S trochou nadsázky způsobila převrat ve vstřebatelnosti vitaminů a minerálů. O co se jedná?

Látky, které účinně proniknou i tam, kam jiné mají problém

Jedná se o mikroskopické částice se schopností přenosu. Jsou to vlastně takoví malí výkonní transportéři. Umí do těla dopravovat výživné látky a rozvážet je všude možně. Důležitý je jejich obal tvořený zdravými tuky (přírodními fosfolipidy). Právě ten při cestě tělem tvoří ochranný kryt, díky němuž účinná látka doputuje až tam, kam má – skrze stěnu střeva do krevního řečiště a pak dále.

V čem je rozdíl oproti běžným vitaminům?

Klasické vitaminové a minerální doplňky stravy naše tělo dostatečně nevstřebá. Potažmo vstřebá, ale trávicí enzymy a žaludeční šťávy většinu z nich rozloží v trávicím traktu. Přípravek může obsahovat i větší množství účinné látky, ale na místo určení se stejně zdárně dostane jen malé či žádné množství. U liposomálních přípravků je to jinak. Díky své unikátní struktuře se vstřebávají do lymfatického systému a následně do celého těla.

Liposomální vitaminy mají vysokou biologickou dostupnost

Dostat látku do krve nestačí. Je lepší, když dorazí přímo do buňky. A právě to liposomální přípravky umí. Protože mají svůj výborný (a už zmiňovaný) fosfolipidový obal, proniknou skrz buněčnou stěnu a do buňky předají svůj obsah. Díky tomu jsou až o 20 % účinnější než klasické formy vitaminů. Možná máte často pocit, že s vámi doplňky stravy nic nedělají. Důvod může být jednoduchý – nedoputují tam, kam bychom očekávali. Biologická dostupnost běžných doplňků je zkrátka velmi nízká. Dřív alternativy neexistovaly, ale moderní doba nám dává na výběr.

Kde liposomální technologie vznikla?

Nepřekvapí, že ve farmaceutickém průmyslu. Právě tam je totiž dobrá absorpce látek v tělesných tkáních velkým tématem a využívá se pro účinnější léčbu.

Proč jsou liposomální doplňky stravy dražší než ty normální? Vždy záleží na konkrétní značce a úhlu pohledu. Faktem ale zůstává, že obyčejné doplňky mají velmi nízkou biologickou dostupnost. Většina aktivních látek při transportu tělem není využita, a proto jsou třeba jejich vyšší dávky (a z tohoto důvodu pak také nebývají zrovna levné). Liposomální technologie je mnohem technologicky komplikovanější, zaručuje však prakticky absolutní absorpci. Přepočtete-li jejich skutečnou účinnost na hodnotu peněz, mají svou mnohem vyšší efektivnost a vyplatí se do nich investovat.

Liposomální doplňky stravy od GOODIE se vyrábí jedinečnou metodou LipoCellTech bez použití chemikálií a vysokých teplot.

Zásadních vlastnosti:

• Obsahují pouze účinné látky a fosfolipidy, nic jiného.

• Mají neutrální chuť.

• Jejich trvanlivost je 2 roky (což u liposomálních produktů není pravidlem).

• Mohou se skladovat při pokojové teplotě (opět ne samozřejmé).

• Vyrábí se bez použití tepla a tlaku.

• Nejsou sušeny rozprašováním ani mrazem.

• Jedná se o velmi stabilní liposomální formu.

Liposomální vitamin C Céčko je od počátku věků obráncem naší imunity. Pomáhá ale také s trávením a jeho účinky byly zaznamenány na bolest kloubů, suchou pokožku a vlasy či pomalé hojení ran.

Liposomální Joint Power Blahodárná síla pro vaše kosti a klouby. Synergická kombinace MSM, oxidu křemičitého, glukosaminu a kadidlovníku podpoří vitalitu a dodá sílu.

Liposomální Vitamin D3 + K2 + Magnesium Vitamin D je skvělý, když nemáme dostatek slunečního světla, což v ČR vlastně začíná být problém. Pro optimální vstřebávání D3 je nutné přijmout K2. Při syntéze vitaminu D na jeho aktivní formu, tedy D3, tělo spotřebovává spoustu hořčíku. Takže jsme ho přidali a vytvořili superúčinný mix, který zlepšuje tělesnou i duševní pohodu a podporuje imunitní systém.

Pozor, termín ,,liposomální” nechrání žádné zákony. Někteří výrobci ho proto používají jako marketingový termín a pouze smíchají některé fosfolipidy s aktivní složkou. Dávejte proto pozor, co kupujete.


publikováno: 24. 8. 2021, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: minerály, vitaminy

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+