MatchaTea latte jako z kavárny! | Přírodní léčba | Trendy zdraví

MatchaTea latte jako z kavárny!

15. 2. 2017
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Kamenný Matcha Point najdete v pražských Holešovicích na ulici Osadní.

Výherci: Miloslav Strnad, Zdeňka Tichá, Lenka Michálková

Dopřejte si požitek z lahodného MatchaTea latte připraveného v pohodlí vašeho domova. Získá si vás svou chutí, barvou i pozitivními účinky na tělo i mysl. Horké MatchaTea latte zahřeje i díky vědomí, že svému tělu dodáváte řadu vitaminů, antioxidantů a vlákninu. Do kavárny už nemusíte.

Proč pít matchu?

Tento japonský zelený čaj se připravuje z celých mladých lístků, a proto v jednom šálku najdeme stejné nutriční hodnoty jako v 10 porcích louhovaného zeleného čaje. S celými, na prach rozemletými, lístky tak svému tělu dopřejeme antioxidanty, katechiny, vitaminy a také vlákninu. Vysoký obsah chlorofylu má detoxikační účinky, díky kterým se naše tělo snadněji zbaví například těžkých kovů nebo chemických sloučenin.

„Dovážíme pouze čaj v BIO kvalitě, který zákazníkům zaručí vysokou kvalitu. Navíc si díky správnému skladování čaj zachovává všechny zdraví prospěšné látky i chuťové vlastnosti,“ vysvětluje Petr Patočka odborník ze společnosti MatcheTea, která je největším dodavatelem čaje matcha v BIO kvalitě.

Jak se připravuje MatchaTea latte ?

Suroviny: 2 g Matcha, 2 dl horkého mléka, 1 dl horké vody, cukr nebo med

Postup: Horké mléko poctivě zpěníme jako při přípravě cappuccina. Vedle rozmícháme čajový prášek v horké vodě. Do vyšší sklenice přemístíme mléko a pěnu, přes níž dolijeme zelený čaj tak, aby nám v pěně vynikl jasný zelený flíček. Podáváme se sladidlem na dochucení.

Tip: Nejrychlejší a nejjednodušší příprava teplého čaje Matcha je v Matcha Tea šejkru. Do šejkru nalijte díl studené vody a dva díly horké vody. Poté pořádně protřepejte a Matcha Tea prolijte přes předem napěněné mléko.

Nápovědu hledejte na www.matchatea­.cz.

Soutěžní otázka

Kde najdete kamenný Matcha Point?

a)V pražských Holešovicích na ulici Osadní

b)V Luhačovicích ve Zlínském kraji

c)V Harrachově v Krkonoších

Tři výherci, kteří do 28. 2. 20117 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou balíček Matcha Charger s šejkrem a 15 porcí čaje pro přípravu správného MatchaTea. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením čaj matcha.


publikováno: 15. 2. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: čaj, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+