Moringa z Filipín: nový účinný pomocník v hubnutí | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Moringa z Filipín: nový účinný pomocník v hubnutí

8. 4. 2019

Když se jaro zeptá, proč už vám nejsou kalhoty z minulého roku, je čas na úpravu jídelníčku a podporu hubnutí. Úplnou novinou je v tomto směru moringa, resp. listy ze stromu moringa, jež se vyznačují širokou škálou pozitivních účinků právě během redukce váhy.

S hubnutím je to mnohem složitější

V základu bychom všichni měli zapomenout na experimenty a uvažovat o tradičním zdravém životním stylu: o jídelníčku plném vitaminů a minerálních látek, o redukci cukrů, pohybu i relaxu. O tom jistě čtete přinejmenším posté. Ale pak také víte, že to samo o sobě mnohdy nestačí. S hubnutím je to mnohem složitější. Potřebujete si to nastavit dobře v hlavě, najít motivaci a mít také dobrou podporu a pomocníky. Něco, co vás nakopne, když chybí energie. Něco, co vám dovolí vytrvat, když dochází trpělivost. Něco, co nastartuje metabolismus, když hubnutí stagnuje. Potřebujete… listy stromu moringa!

Vitaminová bomba z Filipín

Moringa (celým jménem moringa olejodárná) roste v tropických a subtropických oblastech, ale jedna z nejkvalitnějších na Filipínách, kde je běžnou součástí jídelníčku, ale také pitného režimu každého dne. Laboratorní testy, jimiž moringa z Filipín prošla i u Českého zdravotnického ústavu, u ní potvrdily vysoké dávky vitamínů a minerálních látek. To samo je důležité při hubnutí, u něhož zapojujete krátké půsty, protože během nich moringa doplní nezbytné živiny. Obsahuje vitamíny A, K, E, D, C, které hrají zásadní roli už na buněčné úrovni, regenerují a podporují základní buněčný metabolismus a také imunitu. Najdete v ní vitamíny skupiny B, jež zásadně ovlivňují fungování nervové soustavy, pocity pohody, tedy i chuť u hubnutí vydržet, a minerální látky, jako je vápník, hořčík, železo, fosfor, draslík, měď a mangan, přičemž vše obsahuje v mnohonásobně větším množství než tradiční zdroje (např. rozhodnete-li se během změny jídelníčku vyřadit mléčné produkty, moringa obsahuje 14× více vápníku než mléko).

Moringa hubnutí = snadné hubnutí

Moringa z Filipín má dále vysoký obsah vlákniny (až 14 %), což znamená, že pomůže vašemu metabolismu a správnému fungování střev. Je vhodná přímo pro sportovce, protože v ní najdete 28 % bílkovin a 9 aminokyselin důležitých pro budování svalové hmoty. A její užívání v tabletách, resp. kapslích je extrémně jednoduché. Nechcete moringa kapsle? Je tu moringa nálev. A i ten má skvělý potenciál v hubnutí, protože vám pomůže s pitným režimem a podporou lymfatického systému. Nemluvě o tom, že moringa listy se přidávají i do speciálních kořenicích směsí, s nimiž snadno uvaříte jednoduché a výživné recepty, vhodné právě při redukci váhy! Kuskus s moringou si pak můžete vzít i do práce místo tradičních „krabiček“!

Potřebujete vědět víc? Klikněte na www.herbandme.cz a zamilujte se do listů moringa!


publikováno: 8. 4. 2019, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, hubnutí, ozdravné kúry, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+