Olympijský vítěz Aleš Valenta má tip, jak se udržet v kondici | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Olympijský vítěz Aleš Valenta má tip, jak se udržet v kondici

21. 5. 2021
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Aleš Valenta má motto: „Je lepší být připraven než překvapen.“

Výherci: Ladislav Turčin, Aleš Maurer, Luboš Eis

Výkon, síla a energie – to jsou tři hlavní atributy, které charakterizují moderního muže. Pro žádného muže ale není jednoduché udržet si v průběhu života stále stejný elán a vitalitu, a to ani pro bývalé vrcholové sportovce jakým je nejúspěšnější akrobatický lyžař v české historii Aleš Valenta. Nad jeho „zlatým skokem“ na ZOH 2002 v Salt Lake City užasl celý svět. Sportu se věnuje dodnes. Podařilo se nám s ním promluvit o jeho aktivním životě. Jak se olympijský vítěz udržuje v kondici dnes? A je to dosažitelná cesta i pro Vás?

Celý svět jste ohromil trojitým saltem s pěti vruty. Jak jste se na tu chvíli připravoval?

Po hrách v Naganu 1998 a 4. místě jsem věděl, že se chci posunout dál. Hned jsem začal pracovat na něčem velkém. Dva roky před olympiádou 2002 jsme vytvořili tzv. Eurotým a zlepšili tak tréninkové možnosti. Každý stát něčím přispěl. Trenéry, lékaři, zázemím. Když jsem začal trénovat svůj skok, dali jsme na něj informační embargo. Až když jsem poprvé skočil trojité salto s pěti vruty při tréninku na sněhu v listopadu 2001, řekli jsme to všem. Věděli jsme, že už to konkurence nedožene. A je pravda, že celých 17 let, to nebyl nikdo schopný zopakovat.

Jste také vítězem taneční soutěže StarDance – jaký to byl zážitek?

V televizi to možná vypadá jednoduše, ale jednalo se o velmi náročnou soutěž. Tanec v normálním pojetí je velká zábava a není zas tak fyzicky náročný. Náš trénink ale zabral 8–10 hodin denně. Výsledek stál rozhodně za tu námahu a zážitek to byl skvělý.

Proč jste svou sportovní kariéru ukončil?

Měl jsem dvě největší bolístky – záda a koleno. Sport na vrcholové úrovni je pro tělo extrémní zátěž. Neustále zatěžujete tělo na hranicích jeho možností. Když se běžný člověk jede projet na kole, vrátí se zpocený a říká: „Dneska jsem si dal do těla.“ Ale hodně profesionálních sportovců si dá do těla dopoledne, odpoledne a často přidá i třetí fázi tréninku. A zítra a pozítří, zas a znovu.

Jak se cítíte po zdravotní stránce dnes?

Naštěstí žijeme v době, kdy existuje spousta účinných doplňků stravy, vitamínů, minerálů, zkrátka preparátů, které tělu pomáhají. Myslím si, že i díky téhle pomoci jsem schopen fungovat, užívat si sportu a vést aktivní život. Musím přiznat, že v době, kdy jsem sportoval na profesionální úrovni, jsem se vitamínům a doplňkům stravy moc nevěnoval. Naštěstí – čím jsme starší, tím jsme rozumnější, takže teď už mě nikdo o jejich prospěšnosti přesvědčovat nemusí.

Vyzkoušel jste si doplněk stravy pro muže ProMan Plus – jste s ním spokojený?

ProMan Plus užívám už tři čtvrtě roku. Neberu ho proto, abych se cítil dobře, ale snažím se jeho užíváním předcházet době, kdy bude energie ubývat. To je pro mě osobně ten apel, proč ProMan Plus užívám. Nechci čekat na to, až bude pozdě. Snažím se komplikacím předcházet. 

Cesta pomoci tělu potravinovými doplňky je dosažitelná pro každého muže. Pokud chcete také předcházet poklesu hladiny testosteronu spojeného se zpomalením metabolismu, sníženou smyslností, špatnou náladou a celkovým poklesem energie, můžete vyzkoušet měsíční balení ProMan Plus, který olympijský vítěz Aleš Valenta užívá na podporu svého aktivního života.

Nápovědu na soutěžní otázku naleznete na www.proman-plus.cz

Soutěžní otázka

Jaké motto má Aleš Valenta?

a) „Kdo je připraven, není ohrožen.“

b) „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“

c) „Je lepší být připraven než překvapen.“

Tři výherci, kteří do 7. 6. 2021 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží balení produktu ProMan Plus, nebo balení produktu ProstaXin. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením Valenta.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 21. 5. 2021, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: hormony, muž, testosteron

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+