Před koronavirem vás může chránit zázračná rostlina z Kréty | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Před koronavirem vás může chránit zázračná rostlina z Kréty

17. 11. 2020
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Polyfenoly cistu krétského zabraňují pronikání virů včetně koronaviru SARS-CoV-2 do organismu.

výherci: Barbora Petrtýlová, Jaroslava Korpášová, Vladislav Novický

Účinnou prevencí před nákazou novým typem koronaviru SARS-CoV-2 mohou být po staletí využívané léčivé rostliny. Naději, kterou vědci napříč světem vkládají do cistu krétského, známého také jako středomořská skalní růže, nově potvrdil tým maďarských vědců.

Protizánětlivý a antiseptický účinek

Látky obsažené v cistu krétském mají příznivý vliv na naše zdraví. Protizánětlivých a antiseptických účinků rostliny si lidé vážili už v dobách antiky, kdy sílu cistu využívali Mínojci, ale také egyptští faraoni. A moderní věda jejich zálibu ve využívání cistu jen potvrdila. Bylo prokázáno, že za cenné dopady na zdraví mohou především rostlinné polyfenoly, které působí jako antioxidanty – pomáhají omezit negativní působení škodlivých volných radikálů z našeho okolí. Potvrzen je také pozitivní vliv na zvyšování imunity, a navíc polyfenoly cistu krétského významně snižují schopnost virů pronikat do buněk. Proto jsou výtažky z něj doporučovány jako doplněk léčby zánětů horních cest dýchacích.

Přírodní hradba proti virům

Dnes má cist krétský své místo zejména v přírodní medicíně a léčitelství, ale po propuknutí celosvětové pandemie nového typu koronaviru se jeho antivirotické vlastnosti staly předmětem zájmu mnoha vědeckých týmů. Ty postupně prokazují, že polyfenoly cistu krétského prokazatelně ničí ochranný bílkovinový obal virů včetně nového koronaviru SARS-CoV-2. Zjištění maďarského týmu Dr. Istvána Jankovicse navíc potvrzují, že extrakt cistu krétského nejenže zamezuje pronikání virů do buněk a jejich množení, ale zároveň usměrňuje patologické imunologické reakce způsobené virovou infekcí, čímž pomáhá snižovat závažnost onemocnění. Výtažky z cistu tak do budoucna mohou sehrát významnou roli v boji s pandemií.

VIROSTOP ústní sprej

Extrakty cistu krétského jsou hlavní účinnou složkou přípravku VIROSTOP ústní sprej. Tato volně prodejná zdravotnická pomůcka I. třídy je k dostání ve všech kamenných i online lékárnách. Řadu let se těší oblibě jako prevence proti chřipce a nemocem z nachlazení a teď se stává další dostupnou ochranou proti koronaviru SARS-CoV-2. Díky čistě přírodnímu složení nemá přípravek negativní vedlejší účinky, nezpůsobuje alergické reakce ani nijak neovlivňuje účinky dalších podávaných léků.

Nápovědu hledejte ZDE.

Soutěžní otázka

Vědci zkoumající účinky cistu krétského proti novému typu koronaviru SARS-CoV-2 prokázali, že v něm obsažené polyfenoly:

a) nezabrání proniknutí virů do organismu, ale znemožňují jim množení

b) zabraňují pronikání virů včetně koronaviru SARS-CoV-2 do organismu

c) posilují imunitu a obranyschopnost, ale proti koronavirům nefungují

Tři výherci, kteří do 31. 12. 2020 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží balíček s přípravky Virostop: ústní sprej, nosní sprej, kapky, kapsle, dezinfekční gel a sprej. Odpověď zasílejte na soutez@trendyzdravi.cz s označením cist.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 17. 11. 2020, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: COVID-19, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+