Rakytník tibetský, unikátní vitaminová bomba | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Rakytník tibetský, unikátní vitaminová bomba

6. 2. 2019

Imunita oslabená nedostatkem slunečních paprsků, pár vánočních kilo navíc a únava způsobená sychravým počasím – to je ideální kombinace proto, aby se v našem těle usídlila chřipka. Nejúčinnějším životabudičem a zároveň imunitním stimulantem je vitamín C. Ovšem ten přírodní…

Příroda léčí

Tradičním zdrojem vitaminu C v našich zeměpisných šířkách je například šípek, který obsahuje až 426 mg na 100 g. Pokud jde o obsah účinné látky, je na tom velmi podobně i rakytník řešetlákový, jež se přidává do mnoha přípravků na posílení imunity. Zcela výjimečnou rostlinou v tomto ohledu je však rakytník tibetský. Ten totiž obsahuje až 1300 mg vitaminu C na 100 g a k tomu ještě komplex B vitaminů nebo vitaminy A, E, K a také D, kterého v zimních měsících díky absenci pobytu na přímém slunci míváme nedostatek a pro silný imunitní systém je nesmírně důležitý.

Proč ne syntetické “céčko”?

V případě doplňků stravy dodáváme do těla najednou zbytečně vysoké množství účinné látky. Vitamín C tu vydrží asi jen 2 – 4 hodiny s tím, že za tak krátkou dobu dokáže zpracovat pouze jeho zlomek. Přebytečné množství pak organismus musí vyloučit a tím ho vlastně zatěžujeme, ačkoli jsme jej původně chtěli posílit.

Když už ale konzumujeme vitamín C v syntetické podobě, je vhodné tablety užívat po částech a ještě v kombinaci s bioflavonoidy, tedy barevnými potravinami, jako jsou například červená řepa, rajčata či borůvky, které na sebe váží vitamínové částice a zajistí tak jejich postupné uvolňování do organismu. Mnohem lepší však je, přijímat vitamín C v přírodní podobě.

Mocný rakytník tibetský

Možností je mnoho, nás ale zcela okouzlil tibetský rakytník a když jsme objevili jeho sílu, okamžitě jsme se o ni chtěli podělit. Právě proto jsme vyrobili Himalyo Rakytník Juice, který obsahuje 100% bio šťávu pečlivě za studena lisovanou výhradně z ručně sbíraných dobře vyzrálých plodů. Krom toho, že dodává tělu energii a posiluje imunitní systém, má tento džus oproti jiným rakytníkovým produktům i lahodnou chuť. Není tajemstvím, že na chuť rakytníku si musí každý zvyknout, při prvním ochutnání nejde o velkou lahůdku.

Rakytník obsahuje 25× více vitaminu C než pomeranče

Rakytníková šťáva a olej dokáží díky unikátnímu obsahu hodnotných mikronutrientů pořádně nabudit psychicky i fyzicky vyčerpaný organismus, hodí se jako prevence nemocí i jako posilňovač v době rekonvalescence. Jeho vysoký obsah vitaminu C (obsahuje ho až 25× více než pomeranče) mu propůjčuje přezdívku citroník severu. Kromě vitaminu C v něm najdete i rutin, který brání rozkladu tohoto pro imunitu tak důležitého vitaminu. Právě díky rutinu si rakytník zachovává svoje úžasné vlastnosti i po usušení a je vhodný i k tepelnému zpracování. Kromě „céčka“ v rakytníku himalájském najdete i vitaminy A, B, E, F, D a K. V rakytníkovém oleji jsou i esenciální mastné kyseliny, polynenasycené omega-3 a 6 a mononenasycené omega-7 a 9. Ty snižují riziko onemocnění srdce a cév, zlepšují mozkové funkce a v neposlední řadě urychlují hojené a regeneraci pleti např. při popáleninách a v kombinaci s dalšími látkami také chrání proti UV záření.

100% BIO šťáva výhradně z původní vysokohorské odrůdy tibetského rakytníku. Přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu a podporuje činnost imunitního systému. Je bohatým zdrojem přírodního vitamínu C. Za studena pečlivě lisovaná šťáva výhradně z plodů původní vysokohorské odrůdy tibetského rakytníku. Jeho ručně sbírané, vyzrálé plody jsou zárukou nejen mimořádně vysokého obsahu účinných nutrientů, ale i překvapivě příjemné chuti, které nelze přírodní formou u jiných druhů docílit.Rakytník juice je vhodný pro celou rodinu, mohou jej konzumovat také děti od 3 let.

Dalším unikátním zdrojem vitaminu C jsou kapsle Himalyo Rakytník Caps. Ty obsahují vysoce koncentrovaný extrakt z plodů rakytníku tibetského. Prášek je z plodů získáván studeným sušením a je plněn do rostlinných kapslí. Jde tedy o doplněk vhodný i pro vegany a pro ty, kteří se nezvyknou na chuť čistého rakytníku.

Z čisté přírody Himalájí

Rakytník se dnes pěstuje i v českých zahradách, množství užitečných látek v něm je ale nesrovnatelné oproti tomu, kolik jich obsahuje rakytník rostoucí v panensky čisté přírodě Himalájí – jako ten, který najdete v produktech značky Himalyo. Plody se v náročných podmínkách sbírají ručně a přímo v místě sklizně se zpracovávají formou studeného sušení. Díky tomu si mohou uchovat všechny hodnotné látky v celém spektru. Teprve v zapečetěných obalech pokračuji k finálnímu zpracování, kde se plní do přírodních veganských kapslí RAKYTNÍK Caps BIO. Rakytníkové produkty Himalyo jsou výhradně ze za studena zpracovaného rakytníku, takže splňují podmínky označení raw.

  • 100% bio olej Himalyo Rakytník Seed Oil vyrobený ze semen tibetského rakytníku nejen posiluje imunitu, ale má také zcela výjimečné hojivé účinky, proto je často využíván například pro léčbu akné, ekzémů, oparů nebo drobných poranění pokožky.

100% BIO olej ze semen vysokohorského tibetského rakytníku. Vhodný v kombinaci s džusem.  Bohatý zdroj přírodního vitamínu C. Čistou esencí a vrcholným produktem z rakytníku je olej, získávaný šetrnou extrakcí ze semen jeho plodů. Velmi náročný a nákladný proces výroby přináší vysoce koncentrovaný koktejl účinných látek v dokonale vyvážených poměrech s rozmanitými možnostmi užití. Na jedinou kapku je zapotřebí až třicet čerstvých plodů rakytníku. RAKYTNÍK SEED OIL BIO 30 ml/ 499 Kč

Náš tip: Posilující vitamínová bomba Vezměte velký bio pomeranč. Odstraňte z něj pouze tvrdou slupku tak, aby na něm zůstalo co nejvíce bílé vlákniny. Nakrájejte jej na kousky a vložte do mixéru na smoothie. Přidejte 3 – 4 kapky rakytníkového oleje a dobře promíchejte. Můžete obměňovat s grepem, kiwi, citrony nebo pomelem a popíjet pravidelně jako prevenci proti chřipce.

O Himalyo Himalyo je koncept přírodní péče inspirovaný tibetskou a ajurvédskou medicínou. Je založen na principech vyzkoušených tisíce let, na životě, který je v souladu s přírodními zákony. Výjimečná síla produktů Himalyo tak spočívá v energii, kterou tradičně zpracované plody načerpaly z čisté přírody vysokohorských oblastí. Plody jsou ručně sbírány ve výjimečné lokalitě a zpracovávají se přímo v místě sklizně. Všechny produkty jsou čistě přírodní, v ověřené biokvalitě. Nejsou ředěny a nejsou používané žádné zahušťovadla ani konzervanty. Více najdete na www.himalyo.cz


publikováno: 6. 2. 2019, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, chřipka, imunita, léčba

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+