S lupénkou do lázní | Přírodní léčba | Trendy zdraví


S lupénkou do lázní

18. 4. 2016

Trpíte lupénkou nebo ekzémem, takže vás začínají zneklidňovat stoupající teploty? Přechod k letnímu šatníku vám na rozdíl od ostatních žen působí stres, protože znamená odhalené lokty a kolena? Lázeňský pobyt pro léčbu psoriázy a atopického ekzému vám s těmito problémy pomůže.

Na jaře se ukážou

Lupénka a ekzémy jsou úmorné a jejich neestetických projevů se těžko zbavujeme. První z nich má navíc jakýsi záhadný „radar“ na to, kdy nás potrápit nejvíc: v zimě bývává často v klidu, zatímco na jaře, kdy začínáme nosit krátké rukávy, zaútočí novým výsevem, nejednou právě na odhalených plochách jako jsou lokty a kolena.

Důležitá psychika

„Pohledy ostatních jsou pro pacienty s lupénkou nebo ekzémem velmi zatěžující a nepříjemné,“ říká MUDr. Miroslava Holubářová z Lázní Teplic nad Bečvou. Psychická stránka přitom hraje v aktuálních projevech nemoci zásadní roli. Pobyt, zaměřený na léčbu těchto kožních diagnóz, efektivně léčí projevy onemocnění a v kombinaci s lázeňským režimem příznivě ovlivňuje psychiku, čím zvyšuje účinnost léčby.

Unikátní uhličitá voda

„Léčba je postavena na přírodním léčivém zdroji, unikátní uhličité vodě, která významně prospívá pokožce s lupénkou a podporuje tak omezování nepříjemných projevů psoriázy i ekzému,“ říká MUDr. Miroslava Holubářová a doplňuje: „Uhličitou vodu využíváme při třech vysoce účinných léčebných postupech – ovesné kúře, kúře z Mrtvého moře a BIO regenerační proceduře.

Lázně Teplice nad Bečvou

Jsou specializovány na léčbu kardiovaskulárních chorob, zdejší Odborný léčebný ústav pro kardiorehabilitaci je dokonce prvním zařízením svého druhu v České republice. Kromě srdce a cév tu léčí také onkologické nemoci, nemoci z poruch látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, pohybový aparát či nervová onemocnění. Vynikajících výsledků dosahují v léčbě cukrovky, vysokého krevního tlaku a dalších civilizačních chorob.


publikováno: 18. 4. 2016, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: ekzém, lázně, léčba, lupénka

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+